Jump to content

Ruski Szewc

Zakon Mroku
 • Content Count

  322
 • Joined

1 Follower

About Ruski Szewc

 • Rank
  level [5]
 • Birthday 02/23/1917

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Новосибирск
 • Hobby
  Лёгкая обувь

Recent Profile Visitors

1,057 profile views
 1. Na discordowym kanale #bot-hammer można sobie pooglądać, ile warte są te Krzystofowe bociki za 30 ojro.
 2. Lata mijają, a @Krzysztofa nadal piecze, że na jego węgiersko-rusko-czeskich serwerkach nikt nie chce grać - a przebrzydłym Lachom znów się udaje, mimo problemów przy starcie. No dziś na sunwellowym TBC online dobija do 9k i widać, że to nie są cyferki dopisane w liczniku.
 3. Kurczę, już myślałem, że to będzie reklama jakiegoś nowego serwera Ragnarok Online, a to tylko kisznior.
 4. Cóż, ja też zawsze byłem zwolennikiem 'internaszynol', zresztą nieraz krytykowałem nową sunwellowską ekipę za zrezygnowanie z takiego profilu serwera... Jednak szczerze mówiąc, patrząc na te wszystkie fuckupy różnych projektów na przestrzeni ostatniego roku, chyba jednak rozumiem chęć zamknięcia się w polskim gronie. No bo popatrzmy: z jakimi dodatkowymi problemami trzeba się zmierzyć, chcąc utworzyć serwer międzynarodowy? - załatwić sobie sprzęt i zaplecze hostingowe na poziomie oficjalnych serwerów Blizzarda czy innych wielkich twórców MMO, które wytrzymają napływ tysięcy nahajpowanych graczy i zapewnią im przy tym płynną rozgrywkę, - załatwić sobie kosmiczną ochronę przed DDoSem i innymi nieprzyjemnymi zjawiskami, które na pewno nadejdą choćby ze strony wspominanego tu 'monopolisty', - zorganizować gdzieś 5x tyle luda do nadzoru na serwerem, i to takiego znającego jakieś inne języki poza polskim, kaszubskim i śląskim, - poradzić sobie z zalewem chińskich farmerów golda, brazylijskich HUAHUEHUAHUE i ruskich szewców СУКА БЛЯТЬ. Zamiast tego można sobie prowadzić bardziej kameralny, polski serwer, gdzie do rangi największego problemu urasta ninjowanie trinketów z ToCh5 albo dominacja jednej z frakcji na WG. No i trzeba przyznać, że w utrzymaniu licznika obecny Sunwell radzi sobie lepiej, niż wszystkie poprzednie polskie projekty razem wzięte. Szkoda, że ubieranie postaci na WotLK jest tak rakotwórcze, że już mi się odechciało przechodzić przez nie po raz n-ty.
 5. A trolli wciąż piecze, że - wbrew wszystkim 'eksperckim' przewidywaniom - nowy Sunwell nadal sobie egzystuje, dodaje nowości i ma plany na przyszłość. I to wszystko przy kompletnym wywaleniu jajec na szczekaczy, jak te śmieci śmią tak śmieć!
 6. Nawet po zalogowaniu jest tragedia, bo brak dynamicznego respa... Dobrze, że na x5 można wyexpić się na samym grindzie.
 7. Prawie wszystkie z 213 postów @Krzysztofa to jechanie po ATS i promowanie w zamian jakichś pustych czeskich/ruskich/węgierskich serwerów, więc raczej nie warto silić się na merytorykę... Zresztą na jakąkolwiek odpowiedź również. ;)
 8. Już jest jeden temat o tym serwerze. ;) http://darkwizard.pl/topic/16708-243-legacy-crusade-blizzlike/
 9. To w sumie tłumaczy, skąd poziom twoich postów i podobnych tobie krzykaczy - ale wiesz, że nie powinieneś sądzić innych swoją miarą?
 10. W darkwizardowych teoriach spiskowych bawi mnie jedna rażąca w oczy nielogiczność: skoro ktoś stawia i prowadzi serwer 'just for cash', to co daje mu niby zamknięcie swojej kury znoszącej złote jajka? :/ Przecież powinien siedzieć i liczyć hajsy, na przekór wszelkim blizzardowskim listom czy kolejnym rzygom trolli... Nie obliguję nikogo do odpowiedzi, bo jak na dłoni widać, że lokalni hejterzy HG do Mensy bynajmniej nie należą.
 11. W sumie zawsze zastanawiało mnie, dlaczego prywatne serwery tak stronią od własnych patchów. Wychowałem się na koreańskim MMO, gdzie do każdego serwera trzeba pobierać osobnego klienta. Może w tym kierunku powinny pójść również privy WoW? W końcu pozwala to ominąć wiele ograniczeń i rozbudować customizację, a w czasach terabajtowych dysków i gigabitowych łączy internetowych konieczność zassania dodatkowych plików nie wydaje się taka straszna. ;) Mi tam osobiście aktywność @Perkgod póki co się podoba (choć faktycznie, reklama bez strony czy forum traci na profesjonalności), jeżeli w zagranicznych zakątkach sieci PR dobrze się spisze, to może niespodziewanie wyrosnąć jakaś konkurencja dla moltenów.
 12. Może to zabrzmi trochę kontrowersyjnie, ale ja bym jednak nie kierował się 'zdaniem społeczności' w każdej kwestii. Prosty przykład - każdy zapytany gracz odpowie, że chciałby dostać 100k gold. ;) A że zniszczy to gospodarkę serwera? No trudno... I podobnie jest z trudnością rajdów; każdy chciałby łatwo, szybko, bez wysiłku i dużo GSa - a że przez to zainteresowanie serwerem opadnie po miesiącu od otwarcia rajdu? No trudno... Wystarczy spojrzeć na inne serwery WotLK z ostatnich lat. ToD wypuścił pierwszy content w blizzardowskiej formie i gracze wykruszyli się po 2 miesiącach, bo nie było co robić. Nowy Sunwell i Warmane postawiły na customowe zmiany trudności i cieszą się zainteresowaniem do dzisiaj. Naxx/OS/EoE to niby tylko nudny pierwszy tier, ale od sposobu jego działania może zależeć cała przyszłość serwera. Nie olewajcie go i nie strzelajcie sobie na starcie w stopy. Szczególnie, że uderzacie w tony 'internaszynol', a tam na pewno bardziej docenią wysoki poziom trudności rajdów. ;) Ja bym myślał raczej w drugą stronę, tzn. rzucania kolejnych wyzwań graczom - może wstęp na heroic dungeony od reputacji Revered, może jakieś TBCkowe attunementy...
 13. Pomijając cały tutejszy trollfest - pojawiła się gdzieś oficjalna lub chociaż pisemna zapowiedź o możliwej reaktywacji serwera? Czy to tylko jakieś arcyzabawne śmieszki z Discorda?
 14. Brakuje mi takiego zbiorczego tematu, gdzie byłyby zebrane wszystkie daty startu różnych projektów. Nie każdemu chce się śledzić na bieżąco kilkanaście stron, fanpejdży czy tematów na DW (no, mi na pewno nie :P). Dlatego zakładam ten wątek i zachęcam do wrzucania newsów nt. premier serwerów czy postępie prowadzonych nad nimi prac, a ja będę na bieżąco aktualizował pierwszego posta. Nieważne, czy chodzi o wielki nahajpowany projekt czy o kisznik u Matiego z klatki obok. Gdyby @Brave tu zabłądził to proszę o podpięcie. Na razie wrzucam wyniki mojego pobieżnego riserczu: Serwery Classic/Vanilla Crestfall (blizzlike, low-rate, PTE, PvP) - I kwartał 2017 http://forum.darkwizard.pl/topic/16646-1121-crestfall-kul-tiras-pvp-zuldare-pve-blizzlike/ Serwery TBC Ares (blizzlike, instant 60, PvP) - brak jakichkolwiek terminów Burning Crusade (blizzlike, low-rate, PvP) - brak jakichkolwiek terminów Karabor (blizzlike, low-rate, PvE) - 1. czerwca 2017 Legacy Crusade (blizzlike, low-rate) - maj 2017 http://forum.darkwizard.pl/topic/16708-243-legacy-crusade-blizzlike/ Netherwing (blizzlike, low-rate, PTE, PvP) - brak jakichkolwiek terminów http://forum.darkwizard.pl/topic/15976-243-netherwing-pte-atlantiss-blizzlike-progressive/ Serwery WotLK NorthCraft (blizzlike, low-rate, PvP) - 2017 (?) http://forum.darkwizard.pl/topic/16761-335a-wotlk-perkgodwow-progressive-start-02012018-rok/ RemedyWoW (blizzlike, instant 80, PvE) - 2017 (?) Serwery Cata
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.