Jump to content

Ruski Szewc

Zakon Mroku
 • Content Count

  322
 • Joined

Everything posted by Ruski Szewc

 1. Na discordowym kanale #bot-hammer można sobie pooglądać, ile warte są te Krzystofowe bociki za 30 ojro.
 2. Lata mijają, a @Krzysztofa nadal piecze, że na jego węgiersko-rusko-czeskich serwerkach nikt nie chce grać - a przebrzydłym Lachom znów się udaje, mimo problemów przy starcie. No dziś na sunwellowym TBC online dobija do 9k i widać, że to nie są cyferki dopisane w liczniku.
 3. Kurczę, już myślałem, że to będzie reklama jakiegoś nowego serwera Ragnarok Online, a to tylko kisznior.
 4. Cóż, ja też zawsze byłem zwolennikiem 'internaszynol', zresztą nieraz krytykowałem nową sunwellowską ekipę za zrezygnowanie z takiego profilu serwera... Jednak szczerze mówiąc, patrząc na te wszystkie fuckupy różnych projektów na przestrzeni ostatniego roku, chyba jednak rozumiem chęć zamknięcia się w polskim gronie. No bo popatrzmy: z jakimi dodatkowymi problemami trzeba się zmierzyć, chcąc utworzyć serwer międzynarodowy? - załatwić sobie sprzęt i zaplecze hostingowe na poziomie oficjalnych serwerów Blizzarda czy innych wielkich twórców MMO, które wytrzymają napływ tysięcy nahajpowanych graczy i zapewnią im przy tym płynną rozgrywkę, - załatwić sobie kosmiczną ochronę przed DDoSem i innymi nieprzyjemnymi zjawiskami, które na pewno nadejdą choćby ze strony wspominanego tu 'monopolisty', - zorganizować gdzieś 5x tyle luda do nadzoru na serwerem, i to takiego znającego jakieś inne języki poza polskim, kaszubskim i śląskim, - poradzić sobie z zalewem chińskich farmerów golda, brazylijskich HUAHUEHUAHUE i ruskich szewców СУКА БЛЯТЬ. Zamiast tego można sobie prowadzić bardziej kameralny, polski serwer, gdzie do rangi największego problemu urasta ninjowanie trinketów z ToCh5 albo dominacja jednej z frakcji na WG. No i trzeba przyznać, że w utrzymaniu licznika obecny Sunwell radzi sobie lepiej, niż wszystkie poprzednie polskie projekty razem wzięte. Szkoda, że ubieranie postaci na WotLK jest tak rakotwórcze, że już mi się odechciało przechodzić przez nie po raz n-ty.
 5. A trolli wciąż piecze, że - wbrew wszystkim 'eksperckim' przewidywaniom - nowy Sunwell nadal sobie egzystuje, dodaje nowości i ma plany na przyszłość. I to wszystko przy kompletnym wywaleniu jajec na szczekaczy, jak te śmieci śmią tak śmieć!
 6. Nawet po zalogowaniu jest tragedia, bo brak dynamicznego respa... Dobrze, że na x5 można wyexpić się na samym grindzie.
 7. Prawie wszystkie z 213 postów @Krzysztofa to jechanie po ATS i promowanie w zamian jakichś pustych czeskich/ruskich/węgierskich serwerów, więc raczej nie warto silić się na merytorykę... Zresztą na jakąkolwiek odpowiedź również. ;)
 8. Już jest jeden temat o tym serwerze. ;) http://darkwizard.pl/topic/16708-243-legacy-crusade-blizzlike/
 9. To w sumie tłumaczy, skąd poziom twoich postów i podobnych tobie krzykaczy - ale wiesz, że nie powinieneś sądzić innych swoją miarą?
 10. W darkwizardowych teoriach spiskowych bawi mnie jedna rażąca w oczy nielogiczność: skoro ktoś stawia i prowadzi serwer 'just for cash', to co daje mu niby zamknięcie swojej kury znoszącej złote jajka? :/ Przecież powinien siedzieć i liczyć hajsy, na przekór wszelkim blizzardowskim listom czy kolejnym rzygom trolli... Nie obliguję nikogo do odpowiedzi, bo jak na dłoni widać, że lokalni hejterzy HG do Mensy bynajmniej nie należą.
 11. W sumie zawsze zastanawiało mnie, dlaczego prywatne serwery tak stronią od własnych patchów. Wychowałem się na koreańskim MMO, gdzie do każdego serwera trzeba pobierać osobnego klienta. Może w tym kierunku powinny pójść również privy WoW? W końcu pozwala to ominąć wiele ograniczeń i rozbudować customizację, a w czasach terabajtowych dysków i gigabitowych łączy internetowych konieczność zassania dodatkowych plików nie wydaje się taka straszna. ;) Mi tam osobiście aktywność @Perkgod póki co się podoba (choć faktycznie, reklama bez strony czy forum traci na profesjonalności), jeżeli w zagranicznych zakątkach sieci PR dobrze się spisze, to może niespodziewanie wyrosnąć jakaś konkurencja dla moltenów.
 12. Może to zabrzmi trochę kontrowersyjnie, ale ja bym jednak nie kierował się 'zdaniem społeczności' w każdej kwestii. Prosty przykład - każdy zapytany gracz odpowie, że chciałby dostać 100k gold. ;) A że zniszczy to gospodarkę serwera? No trudno... I podobnie jest z trudnością rajdów; każdy chciałby łatwo, szybko, bez wysiłku i dużo GSa - a że przez to zainteresowanie serwerem opadnie po miesiącu od otwarcia rajdu? No trudno... Wystarczy spojrzeć na inne serwery WotLK z ostatnich lat. ToD wypuścił pierwszy content w blizzardowskiej formie i gracze wykruszyli się po 2 miesiącach, bo nie było co robić. Nowy Sunwell i Warmane postawiły na customowe zmiany trudności i cieszą się zainteresowaniem do dzisiaj. Naxx/OS/EoE to niby tylko nudny pierwszy tier, ale od sposobu jego działania może zależeć cała przyszłość serwera. Nie olewajcie go i nie strzelajcie sobie na starcie w stopy. Szczególnie, że uderzacie w tony 'internaszynol', a tam na pewno bardziej docenią wysoki poziom trudności rajdów. ;) Ja bym myślał raczej w drugą stronę, tzn. rzucania kolejnych wyzwań graczom - może wstęp na heroic dungeony od reputacji Revered, może jakieś TBCkowe attunementy...
 13. Pomijając cały tutejszy trollfest - pojawiła się gdzieś oficjalna lub chociaż pisemna zapowiedź o możliwej reaktywacji serwera? Czy to tylko jakieś arcyzabawne śmieszki z Discorda?
 14. Brakuje mi takiego zbiorczego tematu, gdzie byłyby zebrane wszystkie daty startu różnych projektów. Nie każdemu chce się śledzić na bieżąco kilkanaście stron, fanpejdży czy tematów na DW (no, mi na pewno nie :P). Dlatego zakładam ten wątek i zachęcam do wrzucania newsów nt. premier serwerów czy postępie prowadzonych nad nimi prac, a ja będę na bieżąco aktualizował pierwszego posta. Nieważne, czy chodzi o wielki nahajpowany projekt czy o kisznik u Matiego z klatki obok. Gdyby @Brave tu zabłądził to proszę o podpięcie. Na razie wrzucam wyniki mojego pobieżnego riserczu: Serwery Classic/Vanilla Crestfall (blizzlike, low-rate, PTE, PvP) - I kwartał 2017 http://forum.darkwizard.pl/topic/16646-1121-crestfall-kul-tiras-pvp-zuldare-pve-blizzlike/ Serwery TBC Ares (blizzlike, instant 60, PvP) - brak jakichkolwiek terminów Burning Crusade (blizzlike, low-rate, PvP) - brak jakichkolwiek terminów Karabor (blizzlike, low-rate, PvE) - 1. czerwca 2017 Legacy Crusade (blizzlike, low-rate) - maj 2017 http://forum.darkwizard.pl/topic/16708-243-legacy-crusade-blizzlike/ Netherwing (blizzlike, low-rate, PTE, PvP) - brak jakichkolwiek terminów http://forum.darkwizard.pl/topic/15976-243-netherwing-pte-atlantiss-blizzlike-progressive/ Serwery WotLK NorthCraft (blizzlike, low-rate, PvP) - 2017 (?) http://forum.darkwizard.pl/topic/16761-335a-wotlk-perkgodwow-progressive-start-02012018-rok/ RemedyWoW (blizzlike, instant 80, PvE) - 2017 (?) Serwery Cata
 15. Czyli to taka histeryczna reakcja à la Nostalrius w odpowiedzi na najdrobniejszy przejaw zainteresowania ze strony państwa B? Niby jest to zrozumiałe z punktu widzenia osoby, która firmuje projekt swoim imieniem i nazwiskiem (i numerem konta/działalności gospodarczej)... Jednak mam dziwne wrażenie, że nie wymagało to aż tak drastycznych kroków. No chyba, że wszystkie backupy trzymali też w OVH, wtedy faktycznie mogło się po prostu odechcieć.
 16. Ruski Szewc

  Sunwell.pl

  Pewnie dlatego, że serwer egzystuje sobie spokojnie i stabilnie - bez tłumaczenia się przed darkwizardowymi trollami pokroju @Raziella. :rolleyes:
 17. Zaraz, chwileczkę - ja w swoim poście nie narzekam na istnienie, rodzaj czy wysokość dotacji. :unsure: Wprost przeciwnie: zawsze byłem zwolennikiem tego, aby administracja serwera nie ukrywała, że czerpie większy czy mniejszy dochód ze swojego projektu (kryjąc się za wzniosłymi hasłami o "darmowej pracy w pocie czoła dla niewdzięcznych graczy"), a część tych pieniędzy przeznaczała jawnie na rozwój serwera, wynajęcie programistów z prawdziwego zdarzenia etc. Po prostu stawiam hipotezę, że administracji HG głupio było zwipować realm, w który sporo graczy władowało nie tylko swój czas, ale także realną kasę - dlatego ciągnęli go tak długo, wbrew wszelkim pesymistycznym przesłankom i braku nadziei na jego ponowny rozkwit. Koniec końców dobrze, że do takiej decyzji jednak doszło. ;)
 18. Tylko skąd pewność, że ci dedykowani testerzy nie zawiążą jakiegoś mrocznego spisku i nie przepuszczą buga, który da im moc i władzę nad światem? :P Oczywiście hiperbolizuję, ale wszystko rozbija się o zasadę ograniczonego zaufania - czy to wobec zbiorowości czy desygnowanej grupy. Być może coś źle zrozumiałem, ale raczej nie pozbywałbym się całkowicie publicznego bugtrackera na rzecz zamkniętej grupy testerów. No, ale sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie - pomijając nawet niezbyt czysty marketing, to chyba jeszcze żaden większy priv nie zaprezentował obsługi "multiserwerowości" i crossrealmu.
 19. Szczerze mówiąc nie wiem, czy dedykowany zespół testerów to taki nowatorski pomysł - mam wrażenie, że podobna koncepcja przewija się przez każdy projekt, łącznie z polskimi... No ale rozumiem, że krwiożerczy marketing wkrótce zacznie promować nawet control panel na stronie jako Unikalny Autorski Ficzer Górujący Nad Nieudolną Konkurencją. ;) Poza tym wątpię, że ograniczone grono osób da radę faktycznie przetestować 100% zawartości w zastępstwie tysiąca graczy. Mówimy przecież o rozbudowanej grze, gdzie różne kwiatki mogą wyjść dopiero podczas 40-osobowych rajdów czy masowego PvP, a nie wykaże ich klikanie na sucho skillów w mieście.
 20. Cóż, konieczność zwipowania serwera jest chyba najgorszą porażką, do jakiej (pośrednio) może się przyznać administracja - dlatego nic dziwnego, że zawsze stara się ona ciągnąć aktualny projekt "do końca świata i jeden dzień dłużej". ToDowa kadra nawet przy 5 osobach online zarzekała się, że żaden wipe nie wchodzi w grę. ;) A na HG pewnie miała jeszcze znaczenie kwestia tych słynnych dotacji; głupio tak powiedzieć ludziom, którzy "dobrowolnie" wydali na serwer po kilkaset PLN, że wszystko to jak krew w piach.
 21. Przy pierwszym logowaniu na serwer wyskakuje okienko z pytaniem, czy chcemy wejść na testowy serwer developerski - można przypadkiem odruchowo kliknąć potwierdzenie, co skutkuje później każdorazowym DC przy próbie logowania. Też mi się to niedawno przytrafiło. :P A pomogłem sobie zmieniając wpis w realmlist na inny serwer (w tym przypadku na Kronosa), logując się tam, a potem przywracając adres Elysium.
 22. Ja też, prawdę mówiąc, nie czuję jakiegoś specjalnego oburzenia po przejrzeniu tych czatowych wyrywków. :unsure: Chyba nikogo na tym forum nie dziwi, że ekipa serwera X nie przepada za ekipą serwera Y czy Z, szczególnie operujących na tym samym dodatku. Każdy czytelnik DW wie również, że konkurujące zespoły potrafią robić sobie nawzajem prawdziwe świństwa - DDoSować, oczerniać na różnych forach, `uprzejmie donosić` do Blizzarda (albo służb skarbowych ;)) etc. W obliczu tego ciężko traktować poważnie zapowiedzi pokroju chakera Bonzo o `schackowaniu` bazy... Rozumiem, że czarny PR jest teraz podstawową metodą walki z konkurencją (bo to łatwiejsze i szybsze, niż konkurowanie jakością), ale jak dla mnie z wielkiej chmury spadł mały deszcz. Nie wspominając już o tym, że podobne prywatne rozmowy toczą się pewnie w każdym gronie administracyjnym każdego serwera - ja jednak wolałbym rozliczać administrację z publicznych wypowiedzi.
 23. @up: Ależ twoje 'przypadki' bardzo mnie bawią - podobnie jak bawią mnie wszelkie filmiki z cyklu 'when the prank gone wrong', gdzie żartowniś wyrządza największą szkodę samemu sobie. B-) I z mojej strony kończę offtop.
 24. Musicie być wyrozumiali dla użytkownika @Amarri - najpierw nie wyszedł mu megazabawny żarcik z megazabawnym serwerem (megazabawne były tylko jego tłumaczenia, gdy ktoś użył jednego prostego tricku i odszukał jego facebookowe konto :rolleyes: ), później arcyzabawne żarciki ze speed hackiem... A do ferii zimowych jeszcze co najmniej tydzień. :unsure:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.