Jump to content
Sign in to follow this  
Sanay

Nostalrius|PlayTbc|WorldofCorecraft|

Recommended Posts

Ogólna dyskusja ,który z serwerów mógłby zrobić największą furorę w swiecie prywatnych serwerów T.B.C World of Warcraft.

Myślę, że publika jest tak niecierpliwa konkretnej kopii blizzarda, że każdy blizzlike wysokiego poziomu odniesie sukces. Pierwszy, który wyjdzie ustali poprzeczkę.

Choć osobiście wydaje mi się, że konkurencja będzie między PlayTBC,a CC.

PlayTBC wyjdzie szybciej, więc bym jego obstawiał jako lidera, a czas pokaże, czy poziom PlayTBC tak odbiega od CC, że  będzie go warto zmienić?

Trzeba jednak pamiętać, że jak CC wyjdzie tak jak ekipa administracyjna zakłada <czysty blizzlike> to zawsze zbierze fanów.

Jeszcze pozostanie pytanie: Czy "idealną" kopię TBC Blizz nie potraktuje jako zagrożenie? ;)

Trzeba wziąć pod uwagę to, że zarówno PlayTBC jak i CC będą instant 60. Co prawda wyjdą wcześniej niż Nostalrius, ale Nostalrius jest już sprawdzony, udowodnił że jest stabilny i przez rok działa bez zarzutów. CC/PlayTBC to jeszcze wielka niewiadoma czy w ogóle wystartują i jak sobie poradzą na początku. Kolejna sprawa, że Nostalrius będzie już mieć swoją bazę graczy, która po przejściu contentu vanilli przejdzie na tbc, natomiast te 2 inne serwery będą dopiero tą siatkę graczy budować. Ale z drugiej strony wystartują pierwsze i pierwsze zgarną tych "neutralnych" graczy. Ja osobiście czekam na Nostalriusa gdyż instant 60 psuje według mnie cały sens, klimat, odczucia z gry (zwłaszcza gdy low lvl mapy będą puste i nie będzie się widywać "noobków" i przede wszystkim satysfakcję. Niestety Nostalrius pewnie wyjdzie najszybciej za rok, ja obstawiam styczeń/luty 2017 bo też na początku roku wypuścili 1.12. Najlepszą jednak według mnie decyzją będzie przetestowanie wszystkich 3 serwerów i wyrobienie sobie własnego zdania o każdym z nich.

A jakieś źródło posiadasz? Bo z tego co wiem uparcie przy tym stali, tego chciała też większość graczy a jedyne co powiedzieli, to że po prostu przygotują również content vanilli dla tych, którzy nie wybiorą questa na instant 58 a będą chcieli grać od 1 poziomu. Wybór ma być chyba dalej z tego co wiem, nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym aby mieli to znieść.

Według mnie PlayTBC wychodząc szybciej niż krucjata serwowana przez Nostalriusa przejmie większość graczy napalonych na TBC w ogóle, którzy oczarowani poziomem oskryptowania zostaną na dłużej. Poza tym dojdą jeszcze inni, pewnie wielu, zachęconych przez "tubylców". Nie ma co liczyć na Corecrafta, bo czekam na ten serwer od końca podstawówki (2012) i pewnie do matur go nie uświadczę, a szkoda, bo byłem na ten serwer bardzo dobrze nastawiony i czekałem na niego z niecierpliwością przez paręnaście miesięcy.

Nostalrius dla mnie nie wiedząc czemu jest w ogóle jakimś dziwnym tworem, który dorobił się nie na super zrobionych raidach, ani na super pvp, ani na czymkolwiek innym. Tylko na samej reklamie i czymś w stylu:

"-e pamiętacie jak za klasika było fajnie co nie?

-no taaa nostalgia i w ogule

-to dawajcie gramy razem na nostalriusie bo widziałem trajlery i w ciul ludzi na nim gra"

No i tak pewnie powstała renoma Noska jako "najlebrzego klasika", zgarniając wszystkich amatorów WoWa pięciogigabajtowego, bez dynamicznych cieni. Mam nadzieje, że PlayTBC będzie tak dobry, a nawet lepszy, jak obiecywany nam z dawna Nostalrius.

Ja bym się tak nie podniecał tym PlayTBC. Co to w ogóle za serwer? Przecież oni nawet nic jeszcze nie pokazali na temat swojego serwera. Według mnie to będzie kolejny średniak nie oferujący niczego, próbujący zgarnąć ludzi w dobrym momencie. CC to jedyny jak na razie projekt, który faktycznie gwarantuje dobrą jakość tylko data startu stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Nostalrius też był tworzony przez kilka lat i planowany. Na niego ludzie czekali tak jak teraz na CC, tyle że oni zdecydowali się w końcu serwer wypuścić w przeciwieństwie do CC, który już i tak jest chyba 5x dłużej tworzony niż Nost. Kolejna sprawa, że mieli taki napływ dodatkowych graczy (którego nie przewidzieli) że zamiast poprawiać dalej serwer musieli zając się przystosowaniem maszyny pod te 10k a później zrobić nowy realm. Ja bym i tak wolał coś pod TBC wystarczy zobaczyć jaka jest teraz sytuacja z serwerami pod tą wersję, same średniaki w dodatku dziadki albo jakieś niskobudżetowe kiszniki ze 150 online.

CoreCraft to przecież projekt który nigdy nie wyjdzie, ile oni już go tworzą? Lata , blizzard by zdążył w tym czasie zrobić nową grę. Nie ma co się podniecać CoreCraft bo to fake.

Nie fake bo testy cały czas były i są również otwarte dla graczy a opłacenie takiego serwera przez tyle czasu przecież kosztuje, więc nikt by tego dla jaj nie robił. Blizzard to profesjonalna firma z dużą kadrą pracowników i zapleczem finansowym a ludzie od CC to grupka amatorów także nie ma co porównywać. Zapewne ekipa CC chce wypuścić serwer w momencie kiedy będzie w stanie idealnym aby żaden z graczy później nie powiedział "ee tego nie ma albo nie działa, idę na inny serwer" sęk w tym, że nie ma idealnych privów bo nie da się takich zrobić.

Nostalrius w końcu udostępnił publiczny testowy serwer na dodatku TBC. Nie spodziewałem się, że tak szybko także wyścig pomiędzy PlayTBC, Corecraft i Nostalrius się zaczyna. Który szybciej wystartuje, będzie lepszy i zgarnie więcej graczy? To się okaże choć ja nie ukrywam, że najbardziej czekam właśnie na Nostalrius TBC ze względu na czysty blizzlike poza tym są sprawdzeni i już udowodnili co potrafią (vanilla).

Wątek na forum Nostalrius 1.12 na temat TBC: https://forum.nostalrius.org/viewtopic.php?f=2&t=37179

Świeża strona Nostalrius TBC a raczej rejestracja: http://tbc.nostalrius.org/

Chętni mogą wejść i pomóc w rozwoju poprzez testowanie, reszta może czekać i obserwować bowiem teraz to już tylko kwestia czasu!

wszyscy tacy very hyped na corecrafta ktory pewnie nie wyjdzie :D

Teraz corecraft się pojawia raczej w formie ziajtu. Obecnie rzadko chyba mówi się o nim na poważnie (patrz bugfixy w stylu ogniska w Orgrimmarze)