Jump to content
Sign in to follow this  
LamentH

[2.4.3] Netherwing PTE Atlantiss | Blizzlike Progressive

Recommended Posts

Haha :D

Nie no, ale to jest żenada. Reportowanie do Blizzarda innych serwerów, jakieś marzenia o zniszczeniu Crestfalla i Legacy Crusade, z którego zresztą chcą kraść informacje, których nie chce im się szukać albo nie potrafią. Sad!

[08/10/2016 14:38:10] Niklas Nilsson: Tell shacka to steal crestfalls loot table

[08/10/2016 14:38:24] Niklas Nilsson: belive they have remade the whole loot system over there

Nie zgrywam wzoru cnót, tylko się śmieję. Zawsze się śmiałem z kiszników, ale te kiszniki przynajmniej same wszystko robiły, a nie liczyły na cudzą pracę, na cudzy research :D

Nie da sie ukrasc nic nie mając dostepu do bazy.

Z resztę z tego co ja czytam na reddit to to jest czat testerow, wiec moga jak dla mnie i o Ufo gadac.

Gównoburza na reddicie i darmowa reklama.

btw ci w tych logach to kto ? Administracja, testerzy czy jakieś randomy ?

Z tego co ja czytam na reddit to jest konferencja alpha testerów.  

To mało wiesz. Na konferencji obecnych jest 4 devów, w tym Wolfenstein.

A co do dostępu do bazy , masz rację, chociaż mówię bardziej o całym mozolnym researchu.

Nakręcają hype na siebie tak, jakby byli rzeczywiście dobrym serwerem, ale się zawiodłem, bo sam na NW czekałem. Ale dobry serwer nie liczy na cudzy research, na informacje z innych serwerów, nie liczy na alfatesterow innych serwerów, żeby wysyłali im info, nie czekają na updaty innych serwerów, żeby wyciągnąć z nich jak najwięcej i na cudzej pracy się wybić. Próbowanie podstawiania własnych ludzi do bety i jakieś chore projekcje, gdzie jadą po danym serwerze, a potem, gdzieś dalej w rozmowie, przyznają, że jest lepszy. :D

Jedno chociaż im przyznam.

[06/11/2016 20:31:25] Wolfenstein: we cant compete with cf no matter what

Lud już ocenił, dodgykebaab nie zostawi na nich suchej nitki, a posłuch ma dość duży, Reddit po zobaczeniu, że NW przyznaje, że jest gorszy od CF I ma nieumiejetnych devów też już ich nie lubi.

Cytując Peję z pewnego koncertu... A sami wiecie. Było schować głowę w piach i robić swoje. ;d

dodgykebaab nie zostawi na nich suchej nitki, a posłuch ma dość duży

Dodgykebab to ten co kupował złoto na elysium i sam siebie zmasakrował własną głupotą kek.

Reddit po zobaczeniu, że NW przyznaje, że jest gorszy od CF I ma nieumiejetnych devów też już ich nie lubi.

A reddit to alfa i omega prywatnych serwerów.

Dodgykebab to ten co kupował złoto na elysium i sam siebie zmasakrował własną głupotą kek.

To nie zmienia faktu, że i tak ma posłuch. ;)

Radetroll ty hipokryto a czy nie brałeś udziału w reanimacji sunwella? Tu to się dopiero ludzie zawiedli... ;p

nie jestem w staffie Sunwella i z szacunku do graczy i MrCule nie będę się wypowiadał na ten temat

Wolf ok - zgadzam sie jest devem, a pozostali to ktorzy?

Bo ja po logach rozmow widze tylko jego.

Evolve nie jest w zespole to wiem na pewno, jest doac aktywnym alpha testerem i nic wiecej.

Wolf ok - zgadzam sie jest devem, a pozostali to ktorzy?

Bo ja po logach rozmow widze tylko jego.

Evolve nie jest w zespole to wiem na pewno, jest doac aktywnym alpha testerem i nic wiecej.

Ja też, prawdę mówiąc, nie czuję jakiegoś specjalnego oburzenia po przejrzeniu tych czatowych wyrywków.  :unsure: Chyba nikogo na tym forum nie dziwi, że ekipa serwera X nie przepada za ekipą serwera Y czy Z, szczególnie operujących na tym samym dodatku. Każdy czytelnik DW wie również, że konkurujące zespoły potrafią robić sobie nawzajem prawdziwe świństwa - DDoSować, oczerniać na różnych forach, `uprzejmie donosić` do Blizzarda (albo służb skarbowych ;)) etc. W obliczu tego ciężko traktować poważnie zapowiedzi pokroju chakera Bonzo o `schackowaniu` bazy... Rozumiem, że czarny PR jest teraz podstawową metodą walki z konkurencją (bo to łatwiejsze i szybsze, niż konkurowanie jakością), ale jak dla mnie z wielkiej chmury spadł mały deszcz.

Nie wspominając już o tym, że podobne prywatne rozmowy toczą się pewnie w każdym gronie administracyjnym każdego serwera - ja jednak wolałbym rozliczać administrację z publicznych wypowiedzi.

Ja też, prawdę mówiąc, nie czuję jakiegoś specjalnego oburzenia po przejrzeniu tych czatowych wyrywków.  :unsure: Chyba nikogo na tym forum nie dziwi, że ekipa serwera X nie przepada za ekipą serwera Y czy Z, szczególnie operujących na tym samym dodatku. Każdy czytelnik DW wie również, że konkurujące zespoły potrafią robić sobie nawzajem prawdziwe świństwa - DDoSować, oczerniać na różnych forach, `uprzejmie donosić` do Blizzarda (albo służb skarbowych ;)) etc. W obliczu tego ciężko traktować poważnie zapowiedzi pokroju chakera Bonzo o `schackowaniu` bazy... Rozumiem, że czarny PR jest teraz podstawową metodą walki z konkurencją (bo to łatwiejsze i szybsze, niż konkurowanie jakością), ale jak dla mnie z wielkiej chmury spadł mały deszcz.

Nie wspominając już o tym, że podobne prywatne rozmowy toczą się pewnie w każdym gronie administracyjnym każdego serwera - ja jednak wolałbym rozliczać administrację z publicznych wypowiedzi.

zgadzam się w 100% z tym

Co pisze? Nic nie pisze. Prywatne rozmowy, pojazdy po innych serwerach, nic innego i nic ciekawego, zrobili z igły widły. Radeghost hipokryto jak dla Ciebie kradzieżą jest korzystanie z bugtrackera drugiego serwera to powiedz czym jest to co obecna ekipa Sunwella zrobiła i co tak zaciekle broniłeś niedawno, w końcu wykorzystaliście całe core, całe forum, całą baze i jeszcze jechaliście po tych co Wam to dali. Czekam na logi w których na prawdę coś się dzieje, kiedy następny wyciek?

Ja nic nie wykorzystywałem, po prostu chciałem dla Sunwella dobrze. Dopiero niedawno do końca zrozumiałem, że nowy Sunwell... to inny Sunwell.

Wiesz, trudno tu pisać o kradzieży. W końcu to polskie forum, gdzie nie istnieje coś takiego jak kradzież własności intelektualnej (bo jag można ukraść coś, czego ni ma?!?! samochód można ukraść, ale jakieś informacje?!). Może się wydawać hipokryzją, że prywatne serwery nazywają inne "złodziejskimi", mimo, że działają dzięki własności intelektualnej Blizzarda, ale tu chodzi o Vanillę i TBC. Informacje na ich temat zebrać jest bardzo trudno - nie chodzi o HP mobów, czy inne pierdoły, mowa o rzeczach, których nie znajdzie się na żadnym wowheadzie czy youtubie. I tu wkracza właśnie research - są serwery, które mają w dupie inne i nie wzorują się ani nie patrzą na inne, tylko robią swoje, a są też takie, które tylko czekają, aż ktoś zdobędzie informacje, wtedy będzie je można podpatrzeć i samemu zaimplementować.

Nie mówię tu bynajmniej o bugtrackerach, które i tak są coraz częściej zamykane, ale do rzeczy. Na Crestfallu testerzy mają bezpośredni kontakt z developerami na specjalnych kanałach, tam są wymieniane informacje na temat różnych funkcji i sposobów działania poszczególnych mechanizmów. Jest mnóstwo szczegółów, ale także ważniejszych rzeczy, których nie da się znaleźć na Googlach. Powiedziałbym, że atutem CF jest perfekcyjny zespół developerski. Tak jak na starym Sunwellu - skryptowanie nie stanowi żadnego problemu, bo to przede wszystkim vanilla (albo TBC jeśli chodzi o Legacy Crusade). Problem stanowi odszukiwanie tych właśnie informacji - na temat pierdół, nikomu na pozór niepotrzebnych, ale zlewających się w jedną całość. 

Teraz wyobraź sobie - chcesz wskrzesić ponad dziesięcioletnią grę (stary WoW). Miesiącami szukasz informacji na jej temat, żeby zapełnić każdą lukę. Masz tyle info, ile nie ma żaden pserver. A wtedy okazuje się, że jedna osoba z testerów była kretem i wynosiła wszystkie te informacje, których cały zespół szukał i składał miesiącami, tylko po to, żeby gówniany serwer, którego poszukiwanie wiadomości o starym WoWie ograniczało się do 1 strony w Googlu "how much hp npc is have wolniejszy", mógł pochwalić się w filmiku "The first private server to implement dynamic NPC movement speed".

btw, załoga Netherwing chyba nigdy nie mówiła, jakiego core używają (przecie trzeba to ukryć! wsystko to nasza zasługa!!! nethercore!!!!!!!`~~), więc spieszę z pomocą

[20/10/2016 22:10:00] Evolve: i cant add suggestion to delete announcements of HG core
[20/10/2016 22:10:02] Thanos Sak: or from where the fuck you are
[20/10/2016 22:10:06] Evolve: so it wont be obvious we are using hg core
<jakiś czas później>
[11/01/2017 21:31:25] Wolfenstein: hellground is not our fucking competition
[11/01/2017 21:31:29] Wolfenstein: its shit and will stay in shit tier
[11/01/2017 21:31:40] Wolfenstein: worrying about hg is a waste of time and energy

>rób serwer na zmodyfikowanym core 
>gnój serwer, dzięki któremu twój kisznik nigdy nie ujrzałby (i może nie ujrzy) światła dziennego
(przypadkiem odniosłem się zarówno do netherwinga jak i do drugiego zdania w moim poście)

No i na podsumowanie -  lubię serwery, które osiągają swój wysoki status dzięki własnej ciężkiej pracy. Nie jest sztuką ściągnąć gotowe core, HGCore czy SunwellCore, dojebać parę fixów (okrzykując je oczywiście rewolucyjnymi) i voila. Sztuką jest mieć bardzo dobry serwer tylko i wyłącznie dzięki swojej pracy. A dobrze, że nie chcieli mnie przyjąć do staffu netherwinga... ;d 

Jeśli ktoś chce TBC teraz - nowy Hellground. Jeśli woli poczekać na prawdziwy quality serwer - Legacy Crusade. Jeśli woli poczekać na prawdziwy quality serwer, z ryzykiem, że może jednak być nie do końca quality i może lada dzień się zamknąć - tbc gummiego aka Burning Crusade.

Radetroll prawda jest taka że nie powinieneś mieć nic wspólnego z żadnym poważnym projektem dobrze że netherwing Cie nie chciał a wasza obsesja na punkcie netherwinga tylko pokazuje jak bardo się go obawiacie wy i te wasze oscryptowanie co go nikt nigdy nie widział ;D a to że wykorzystują research czy to CC czy to Ares czy czyj kolwiek inny to tylko działa z korzyścią dla graczy bo przyspiesza ukończenie 80% beta testerów testuje różne projekty np najpierw testował CC teraz BC czy NW ale mam nadzieję że będziecie konsekwentni i zabronicie przyjmowania testerów którzy testowali inne projekty przecież wy macie swój autorski research... ;)

nie mamy zadnej obsesji, jedyne, co o nw piszemy, to... w sumie nie piszemy, pisze tylko ja i tylko na tym forum. cos sie przewijalo na discordzie, ale raczej to olewamy ;d na brak pracy nie narzekamy

a to że wykorzystują research czy to CC czy to Ares czy czyj kolwiek inny to tylko działa z korzyścią dla graczy

no, retoryka godna prawdziwego polaka xD