Jump to content

damianc0

Veteran
 • Content count

  357
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About damianc0

 • Rank
  level [5]
 • Birthday 02/23/1991

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Krakow

Contact Methods

 1. Wygląda na to, że przejmą sporo community Nostalriusa. Na ich forum cały dzień dziś ~1000 użytkowników online na raz.
 2. Z tego co zrozumiałem będzie attu normalnie (np. na Kara żeby wejść WSZYSCY muszą mieć klucz, a tak było do patcha 2.4, więc już samo to wskazuje, na cofnięcie zmian z 2.4.3), content będzie z nerfem z patcha 2.4.3 (-10% hp), wypuszczany progresywnie (na początek wszystko up to Kara, potem w miarę szybko SSC, bo twierdzą, że mają zrobione). W skrócie dostęp do contentu ma być jak z 2.0.1, ale jego ustawienia/balans jak w 2.4.3, więc np. na heroici będzie trzeba mieć Revered, Primal Nether będzie BoP, ale boss który go dropi będzie z 2.4.3. Przynajmniej tak rozumiem posty z reddita zacytowane powyżej, a rozumienie idzie mi zwykle całkiem nieźle. Z ich forum pamiętam (nie mogę znaleźć tematu w którym to czytałem), że BoJ z Kara będą usunięte (tak samo dialy heroici, bo to późniejszy patch niż T4). Nie będzie się dało kupować Netherów i Vortexów od G'erasa, tak samo jak itemów z ilvl > 110 (czyli tych dodanych z ZA/IoQD). Z bety wiem, że sezonem za honor będzie S0 (Grand Marshal / High Warlord) - S0 z późniejszych patchy, to za repę, będzie usunięte. Itemy S1 będą miały wymagania ratingowe jak w S4, oprócz tego że offsety będą bez ratingu, a broń za 1800 zamiast 2050. Nie znam PvE szczegółów, bo w becie bawiłem się tylko trochę na PvP, bo tylko to mnie interesuje. Śledzę ich forum i grałem kilka dni w becie, sama koncepcja mi się podoba. Nie wiem czy podoba mi się to, że mają zero reklamy w Europie Wschodniej, a za to mega dużo w USA, przez co może być tak, że więcej online tam będzie wtedy, jak u nas będzie noc. Z Europy Zachodniej też jest sporo graczy, ale raczej sformowanych w gildie i może wcale nie być łatwo się przebić do jakiejś spoko gildii. Na plus to że mają moderatorów chyba do wszystkich ludzkich języków i coś tam w nich skrobią.
 3. Znam gościa jako bardzo dobrego deva i jednocześnie badziewnego admina - oprócz Scriptcrafta miał jeszcze 2 lub 3 projekty, które zamykał z dupy w losowych momentach. Nie zachęca mnie to do expienia tam na x1. Gdyby to był HR to tak.
 4. Wydaje mi się że to podobna sytuacja jak na Nostalriusie, tam zrobili dokładnie to samo i być może ci biorą przykład.
 5. Wydaje mi się że akurat "cofanie" w sensie blokowanie pewnych części gdy, żeby je wypuścić później, jest bardziej przemyślane, niż próba zrevertowania patcha do początku w całości (czyli właśnie skille, mechaniki itd.), którego nie planują robić. Przynajmniej ja to tak rozumiem, z Youtube: "PlayTBC com 22 godziny temu +Driver504 We are not reverting bosses to prenerf state, don't know who told you that. More info here by rihrih: "I said it multiple times. If someone's telling you that playing on a TBC server with PvE content reversed to early patch state is such a great thing to do, he lies or knows nothing about the game. If you reverse all the nerfs, all the changes in bosses that were made between 2.0.0 and 2.4.3, a natural thing to do would be to revert changes in classes, spells, mechanics, items etc. Otherwise you are ruining all the balance from 2.4.3 and bringing the server to a state with 2.4.3 balance in PvP but completely disbalanced PvE. If a server is reverting to some patch, they shall revert the changes in classes etc. too, or it will be very WEIRD to play on such server. That is why we are not reverting the patch, we are only blocking access to some parts of the content to release it gradually and give a feeling of progressive development, but the content is already in a 2.4.3 balance state from the very beginning. 2.4.3 is so widely used for a reason. If you think about it, this issue generates even more questions. Which client to use, does it even influence the game which client are we using (what client-side changes were made during TBC and are we able to simulate them on 2.4.3 client from the server-side)? How deep are the changes? Is changing the HP values and damage numbers of NPCs pre-nerf already, or a just quasi-pre-nerf? How about vids like this one? [[link] (start around 10:00) If some server is reverting the content to previous patches, are they also introducing bugs that were fixed somewhere on the timeaxis of Blizz's development? This action of pre-nerf content seems like shifting sands to me, wouldn't risk falling into this trap. tl;dr I see too many problems with "unnerfing" the content + it's not logic to choose what to "unnerf" and what not to "unnerf", and I haven't seen anybody offering a server where they "unnerf" everything" Pokaż mniej Odpowiedz · 2 "
 6. Z tego co zrozumiałem, wszystko ma być jak 2.4.3 oprócz dostępności contentu, czyli jak jest Kara, to w grze jest tylko to co było jak było Kara (jeśli chodzi o itemy, wejście do inst itd.), ale nie są cofane rzeczy dotyczące balansu klas czy choćby szeroko pojętych NPC-ów.
 7. Ten cały koncept jest dziwny, np. na wejście do heroiców trzeba Revered. Ogólnie z tego co rozumiem, mają zamiar wprowadzić wszystko oprócz zmian balansu, typu HP/mana bossów, rzeczy w klasach, spelle bossów itp. Więc np. nie będzie S0 i vendorów za repę itd. Może to i spoko pomysł, sam nie wiem.
 8. Z tego co wyczytałem, pre-nerfa nie będzie, ale revered na hero będzie. Ogólnie zarys jest taki, że cofają dostępność contentu, ale nie jego zawartość. Twierdzą, że to wymagałoby cofnięcia także zawartości patchy, np. zmiany w spellach, klasach, itemach itd. przeprowadzonych pomiędzy wprowadzeniem TBC a patchem 2.4.3, bo inaczej bez sensu byłoby cofnięcie samych raidów, do których pozostałe rzeczy (spelle, klasy, itemy itd.) na 2.4.3 nie są dopasowane/nie balansują się. A chcą bazować na 2.4.3, bo wg nich jest to najbardziej zbalansowany patch w TBC. Wg mnie brzmi logicznie ;)
 9. No to pokazali choćby Bash'ir Landing event, które ja nie widziałem nigdy wcześniej. POLAND PLS NO ONION.
 10. Fajne rzeczy na Youtube serwera: https://www.youtube.com/channel/UCOaPOPYFNxBsmLP0ZQr2jcg Pojawiły się dwa nowe, fajne filmiki. Gracze zauważyli, że 2 "bugi" zostały naprawione, mimo, że nie są bugami (heh fake reporty FTW), i administracja bardzo szybko odniosła się do postów i twierdzi, że skorygowała to.
 11. Brałem udział niepośrednio, tzn. kolega który ma konto dał mi dostęp i jest o wiele lepiej, niż sądziłem. Miałem okazję pobawić się tylko warriorem i warlockiem. Zadziwiająco dobrze działa szarża i ogólnie to jak reaguje ona na tekstury. U locka w sumie nie wiedziałem co testować poza petem. Pet ładnie biegał ogólnie, ale czasem w jakimś konkretnym miejscu potrafił się wykrzaczyć, np. przejść przez płot zamiast w koło niego czy coś, ale nie było to mega częste, raczej powiedziałbym że rzadkie. Nie zgłosiłem żadnego buga, bo o wykrzaczaniu się peta pewnie wiedzą i pewnie do perfekcji naprawić się tego nie da, a nic innego nie zauważyłem, ale bawiłem się tylko z 3-4h na levelu 70.
 12. https://www.reddit.com/r/wowservers/comments/40xeob/playtbccom_official_the_stair_of_destiny_showcase/ Nowa wrzuta, robi się ciekawie.
 13. Istnieje trochę serwerów TBC, jest HG, jest Excalibur, jest vengeance, powstaje Corecraft, PlayTBC.com... Nie wiem, czy wskakiwanie w taką konkurencję to to, czego oczekujesz. Klimat możesz odtworzyć zbierając ziomków na którymś z tych projektów, sam na pewno zacznę grę na CC lub PlayTBC - zależy który wyjdzie pierwszy - i będę próbował zebrać kilka osób z dawnych czasów. HG i Excalibur nie chcę, bo są już stare, a nie lubię zaczynać na serwerach, gdzie każdy wszystko ma, a vengeance ma dla mnie za mało online i wypuszczonego contentu - ledwo Karazhan. Kiedyś założyłem taki topic, może znajdziesz w nim jakieś inspiracje: http://forum.darkwizard.pl/topic/13965-wasz-wymarzony-high-rate-zbiorczy-w%C4%85tek-tw%C3%B3rczy/?hl=%2Bw%C4%85tek+%2Bzbiorczy
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.