Jump to content

HolyMaster

Veteran
 • Content count

  444
 • Joined

 • Last visited

About HolyMaster

 • Rank
  level [5]
 • Birthday 05/04/1996

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak tam serwer funkcjonuje? Serwerem interesują się jeszcze osoby bardziej doświadczone (np. Wolf)? Czy to tylko pozory i wszyscy pracują w ciszy nad tbc/mopem, bo któreś z tych było w planach z tego co pamiętam.
 2. To w takim razie nie grzeszysz inteligencją i nie masz pojęcia o prywatnych serwerach. Idąc twym tokiem rozumowania, to jak nowe serwery zdobywają online? Jakim cudem sunwell posiadał taki online na starcie? Jakim cudem zrobił to samo hellground? Jakim cudem zrobiły to setki innych serwerów? Ludzie potrafili latami czekać na corecraft i to nie były z pewnością pojedyncze jednostki. Ludzi podnieca wizja gry na nowym serwerze, rozpoczęcie wszystkiego od nowa, rywalizacja itp, nie ma sensu się nad tym rozpisywać, bo za dużo tego. I z drugiej strony ludzie stosunkowo szybko kończą grę, bo tak na prawdę to ich nudzi, przynajmniej Polaków. Można było to zauważyć na todzie i widać to na sunwellu, ludzie chcą jak najszybciej ulduaru, a ten raid ich przerasta i bardzo dużo osób odpada. Dodatkowo, ilość serwerów wotlk z porządnym online nie jest duża. Zaplecze graczy jest spore i z pewnością jest miejsce dla projektu, który mógłby zaproponować trochę inne rozwiązania. I oczywiście nie uważam, że serwer takowe będzie miał; szanse na to są takie same jak na to, że serwer w ogóle nie wystartuje.
 3. Na ten moment wszystko wygląda bardzo fajnie, kontakt z kolegą jest, odpowiada na pytania i to w miarę wyczerpująco. Wizja takiego 'profesjonalnego' serwera jest dosyć intrygująca i myślę, że jeżeli wszystkie osoby odpowiedzialne za reklamę będą tak samo wykonywać swoją pracę, to serwer muszę zrobić trochę szumu. Oczywiście nie ma co się nakręcać, po prostu poczekajmy na jakieś konkrety, to chyba nic dziwnego, że reklamę zaczynają już teraz, niektóre serwery reklamowały się nie znając daty startu przez parę lat Może radeg będzie coś więcej wiedział? Toż to istny bóg sceny prywatnych serwerów.
 4. Ale Fafal ma racje, gra została w dużej mierze uproszczona pod względem czasu. Kiedyś musiałeś expić długo i mozolnie, zbierać długo eq, żeby w ogóle pojść na dungeon, wbijać repki i wiele innych rzeczy. Teraz droga do raidowania jest dosyć krótka, ale nie ma porównania mythic z raidami classic/tbc, na tych dodatkach bossy to były po prostu kukły. Na własnej skórze przekonałem się na wodzie, że gra healerem jest ciekawsza i trudniejsza. Trzeba myśleć i rozsądnie dysponować maną. Nie wiem jak wygląda sprawa u dpsów/tanków, ale fakt, że bossy są dużo bardziej mobilne sprawia, że styl gry dpsem (casterem) zmienia się.
 5. Ludzie, Ci co grali i tak dalej będą grać, może jacyś lepsi gracze zza granicy zrezygnują. Realm Hellgrounda jest młody i jest najatrakcyjniejszą opcją dla graczy zainteresowanych TBC. Vergu, cóż, wymagania są i tego się nie zmieni. Szczególnie na scenie classic/tbc, bo to w dużej mierze wina serwerów - teraz popularne jest bycie pro, z jak najlepiej działającymi skryptami (niektórzy piszą, że mają lepsze niż na globie za czasów tbc). Dodatkowo na scenie tych dodatków ostatnimi czasy jest bardzo dużo dram i innych, dziwnych akcji. To tylko potęguje wymagania.
 6. Ale co to ma do rzeczy? Człowieku, ja o rybkach ty o grzybkach - to, że serwer startuje na nowo nie tłumaczy nagłego zamknięcia serwera. I to jeszcze w tak dziwnych i zmyślonych okolicznościach.
 7. Mnie osobiście bardzo cieszy to, że serwer wstaje na nowo. Tylko trochę niepokojące jest to, że serwer ponownie może zamknąć swoją działalność, tylko tym razem na dłużej. Nie mam pojęcia jakie powody stoją za tą akcją, ale przecież chyba nikt z was nie wierzy w akcję z mailem blizzarda...może ktoś strollował chłopaków z administracji i pod wpływem chwili podjęli taką decyzję? Tego raczej się nie dowiemy. Ludzie chcą grać na realmach tbc, więc rozprawianie nad tym, jak bardzo online spadnie jest bez sensu, bo graczy im na pewno nie zabraknie.
 8. Możliwości jest kilka, chociażby tak jak sam napisałeś, coś zjebali/nie wytrzymali presji i postanowili zwinąć się na jakiś czas. Kolejną jest to, że ktoś po prostu się nimi zainteresował - w sensie finansowym oczywiście. Ilość graczy jest ograniczona, ktoś mógł chcieć przyszykować sobie grunt pod otwarcie nowego serwera/realmu, a Hellground zajmował sporą ilość graczy (pewnie coś około 7k). Może sami chcieli zrobić trochę szumu wokół swojego serwera? Byłoby to bardzo sprytne, ale musieliby to wykonać bardzo dobrze, żeby wyglądało realnie. W końcu zamykanie serwerów prywatnych przez Blizzard jest ostatnio gorącym tematem, który chętnie podłapią jutjuberzy. Ale cóż, ta teoria jest raczej niemożliwa
 9. Według mnie posty jak najbardziej są związane z tematem, jeżeli autor uważa inaczej, to niech moderator się tym zajmie, a tobie kolego dziękuje i pozdrawiam
 10. Hm, sam się nad tym zastanawiałem, ale serwery na podstawce i tbc dowodzą temu, że ludzie czują klimat (albo hajs) i serwery prywatne nie mają żadnego kryzysu. Jest ogromne zainteresowanie calssiciem i tbc, było widać po hellgroundzie, który nie zrobił kompletnie żadnej reklamy, a zgarnął pokaźną liczbę graczy. Nie wiem jak to wygląda na nowszym contencie, ale przecież na Atlantissie ludzie grają, chociaż według mnie endgame na cata jest totalną nudą. Na wotlk również jest w miarę dobrze, ludzie chcą grać, chociaż szczególnie w naszym kraju widać, że dosyć szybko się wypalają. Problemem może być to, że gracze zaczęli stawiać coraz większe warunki i tak samo jest z serwerami, w dzisiejszych czasach administracja/developerzy muszą czerpać korzyści finansowe z prac nad serwerem (jest to dla mnie zrozumiałe). Po prostu scena privów bardzo się zmienia, ludzie i administracja bardzo kombinują, żeby było na czym zarobić. Serwery chcą być 'profesjonalne'.
 11. Ale dlaczego głupi? Przecież oni się z tego nie wybronią, co, napisali do nich z nieoficjalnego maila?
 12. Nie chce mi się za bardzo wchodzić na forum hellgrounda, jak w końcu sytuacja się zakończyła/zakończy? Serwer będzie istniał dalej, tylko na nowym serwerze, o którym administracja sobie nagle przypomniała?
 13. Racja, chłopaki mogli nie wytrzymać presji, ale to akurat mogłoby być spowodowane właśnie dużym online, bo taki był. Jak na polski priv, to udało im się ściągnąć pokaźną liczbę graczy.
 14. Tylko wiesz, w tym momencie wystarczy, że serwer będzie na classicu lub tbc i ludzie są niezmiernie podnieceni, jeżeli gdzieś pojawi się magiczne PRENERF to ludzie dostają orgazmów i serwer będzie najlepszy i jest jeszcze możliwość, że serwer będzie obiecywał lepsze skrypty niż swego czasu na globie, wtedy ludzie za serwer są w stanie oddać życie. Nie rozumiem aż takiego parcia, ale cóż. Cieszy mnie bardzo sukces kolejnego naszego serwera, oby tak dalej panowie!
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.