Jump to content

GiqAtlantiss

Members
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About GiqAtlantiss

 • Rank
  0.5 użytkownika
 1. Hej cześć i czołem Mały update od nas: Przez ostatni czas sporo pracowaliśmy nad zabezpieczeniem naszego serwera oraz nad usprawnieniem systemu backupów. Przenieśliśmy nasze serwery na nowe maszyny, ta sama konfiguracja ale hardware jest nowy. Dodatkowo zaktualizowaliśmy cały software na naszym serwerze. Poprawiliśmy zabezpieczenie serwera poprzez konfigurację kernela i firewall na wszystkich maszynach. Zabezpieczyliśmy całą naszą wewnętrzną sieć, wszystkie połączenia do naszych serwerów i między naszymi serwerami. Obecnie, aby się z nimi połączyć (oczywiście po za hostami publicznymi) należy używać VPN. Wykupiliśmy dodatkową maszynę i zupełnie innego providera i w zupełnie innej lokalizacji. Nasze serwery tworzą backup lifetime na tym serwerze a dodatkowo cała baza ma dodatkowy automatyczny backup co 6h. Wykupiliśmy także nową maszynę dla naszego serwera PTR (obecnie w trakcie prac technicznych). Jak widzicie zrobiliśmy wiele, aby po starcie Netherwinga oraz po oddaniu do użytku contentu 4.3.4 nie było niebezpieczeństwa, że nagle zostaniemy odcięci od naszych danych i od core. Przezorny zawsze ubezpieczony. Z rzeczy mniej istotnych to zakończyliśmy fanart event i rozpoczęliśmy kolejny, związany z youtube. Jeśli są Tu osoby chętne zgarnąć trochę donate Points to zapraszam do udziału
 2. Bo ma na taki wyglądać jak narazie Prace trwają nieprzerwanie od początku. Obecnie prowadzimy politykę silent developement i skupiamy się na developingu a nie Hypowaniu niegotowego produktu (widzieliście skutki takiego działania w niedalekiej przeszłości). Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób zwyczajnie nie lubi Atlantissa, inni nie chcą grać na TBC ale wszystkich mimo wszystko zapraszam na beta testy no i na start realmu. Zapewniam, że nie pożałujecie. Przygotowujemy się do tego, żeby tak nie było. Jesteśmy dobrej myśli
 3. Cześć! Kilka informacji dla osób które interesuje nasz projekt Prace nad contentem 4.3.4 w obecnym czasie ostro ruszyły do przodu. Pracujemy nad instancjami 4.3.4, wyspą darkmoon i raidem DS (wszystko widać w naszym changelogu). Na bierząco są też poprawiane bugi zgłaszane na BT. W ostatnim czasie do ekipy dołączyło także kilku nowych GM, mamy nadzieję, że dzięki nim łatwiej będzie uzyskać pomoc w grze ale też uważamy, że pomogą oni w efektywniejszym wprowadzaniu nowych projektów w życie (jak np Netherwing ;)) Zachęcam was do śledzenia naszego fanpage bo często pojawiają się tam istotne informacje, konkursy i eventy https://pl-pl.facebook.com/AtlantissProject/ Co do forum: Emtec cały czas pracuje nad sprawami technicznymi które obecnie uniemożliwiają nam włączenie forum. Wszystko powinno wrócić do normy lada dzień.
 4. Hej, cześć i czołem! Mały update jeśli chodzi o Netherwing chociaż w sumie nie wiem czy można to nazwać updatem Prace ostatnio mocno przyśpieszyły głównie dzięki zaangażowaniu Wolfa i developerów pomagających mu przy TBC. Nadal trzymamy się postanowienia "Silent development" więc szczegółów nie podam, ale, co nie jest tajemnicą, zbliżamy się do beta testów. Jescze sporo pracy przed nami, żeby je otworzyć ale z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej Nie zapominajcie o nas
 5. Przynajmniej do momentu startu Netherwinga pytania o realm wotlk są bezcelowe. Główne prace developerskie obecnie są prowadzone na Netherwingu (jeśli mówimy o PTE bo realm Dragonwrath także jest intensywnie poprawiany). Jak widzicie to już kolejny film o mechanikach na przyszłym realmie Netherwing który powinien tworzyć pewien obraz tego w jaki sposób podchodzimy do projektu PTE. Mam też nadzieję, że im więcej informacji o developingu tym mniej pytań o datę startu, bo tą można wykalkulować patrząc na to ile jest poprawione i jak jest poprawione.
 6. Podanie daty startu musi wynikać tylko i wyłącznie ze stanu core i tego jak zaawansowany jest progress w developingu. Istniejemy na rynku pserwerów już sporo lat i mamy doświadczenie jeśli chodzi o dobre zarządzanie projektami. Podatność na sugestie czy czasem "wymuszenia" graczy na forach jest najgorszą cechą przy podejmowaniu decyzji o ustaleniu/publikacji daty startu. Tutaj musimy być całkowicie niezależni od feedbacku, musimy mieć pewność co do naszego produktu oraz musimy mieć dobre "spojrzenie w przyszłość". Tak naprawdę nie to "kiedy" otworzymy realm liczy się najbardziej, istotniejsze jest to w jakim stanie będzie core na starcie, bo widzieliśmy ostatnio sporo "shypowanych" startów serwerów, gdzie data była podawana nawet przy 1szym poście reklamowym, a na starcie okazywało się, że core nie obsłuży nawet 20% ilości graczy którzy się pojawili. Mam nadzieję, że zostałem zrozumiany ;)
 7. Jak narazie cieszy się sporym zainteresowaniem za granicą, musimy jeszcze popracować nad naszą rodzimą społecznością. Wrzucam fajny filmik z podsumowania projektu. Nie jest przekłamany i dosyć fajnie mu to wyszło:
 8. Jeśli chodzi o takie szczególne pytania, dotyczące jakiejś zawężonego obszaru działania core, to nie chce odpowiadać w tym momencie na nie z trzech powodów: każdy zacznie się pytać o coś kolejnego i braknie mi czasu aby to sprawdzać, nie jestem specjalistą developerem i nie chce nic przekłamać oraz niedługo będziemy otwierali testy beta OPEN więc każdy z was będzie mógł sam się przekonać co jak działa.
 9. Jeśli nic się nie zmieni to raczej nadal będzie to Francja. Wbrew pozorom to nie sprzęt ma największe znaczenie jeśli chodzi o wydajność, tylko optymalizacja Core ;)
 10. Z pewnością obecny rok odpada niestety. Chcemy pogodzić jakość z czasem który nas goni, oczywiście w granicach rozsądku i nawet optymistyczne wizje wskazują na 2017 rok.
 11. Pojawiło się dev Update #2 http://tbc.atlantiss.eu/showthread.php?tid=1099 Co do diffa, pragnę zauważyć, że poradziliśmy sobie z nim na Cataclysmie, przy nagłym obładowaniu serwera o dodatkowe 2 tys graczy w ciągu miesiąca. Cata to o wiele cięższy orzech do zgryzienia w tej kwestii. Należy pamiętać, że po pierwsze dochodzi wiele nowych, obciążających mechanik no i samych skryptów jest o wiele więcej. Dużo zmian optymalizacyjnych zostało przeportowanych z cata na netherwinga więc na samym starcie będzie o wiele lepiej niż przy stockowych optymalizacjach.
 12. Raczej nie martwi nas kwestia populacji na starcie. Przede wszystkim jedna z głównych różnic to to, że my nie kierujemy swojego produktu tylko do polskiej społeczności, więc występuje trochę różnica docelowej grupy odbiorców (dodajmy do tego, że tbc to też nie wotlk i tutaj grupa odbiorców znów się różni). Generalnie też pohamowałbym się z tego typu ocenami przed startem dwóch wymienionych realmów. Gdybać jest łatwo ale to czas pokaże jak będzie sytuacja się prezentowała.
 13. Hej, uznajmy to za "około" 13:00 ;) Tak jak obiecałem wrzucam niespodziankę. Czy widzieliście kiedyś event Anzu na prywatnym serwerze? Ale mówię tutaj o pełnym evencie, ze wszystkimi szczegółami, w pełni oskryptowanym bosem i dopracowanymi timerami? Wątpię chociażby dlatego, że samo znalezienie informacji potrzebnych do oskryptowania tego elementu zajęło nam sporo czasu i było naprawdę trudne. Tutaj filmik jak wygląda/wyglądać będzie to na Netherwingu. Przy okazji to 1szy film z nowymi template'ami dla TBC ;)
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.