Jump to content
Sign in to follow this  
damianc0

Tinkertown Gaming - Nowe spojrzenie na HIGH RATE 2.4.3

Recommended Posts

(jeśli dla Ciebie to jakaś niebotyczna suma, to może pora wreszcie wziąć się za siebie?)

oj ale bez takich tekstów prosze. Uczciwie pracuje, ale 10k to dla mnie spora suma. Po prostu jest to conajmniej dziwne, ze ktos jest w stanie lekką ręką "wyrzucic tyle kasy" zwlaszcza wtedy gdy nie stac go na oplacenie samej maszyny. Nie wierze w to ze tyle zarabiasz i mysle ze reszta rozsadnych ludzi na tym forum, rowniez w takie bajki nie wierzy.

mogę przedstawić np. wyciąg z przychodów na moje konto z ostatniego miesiąca na PW i będziesz wtedy wiedział, czy te 5-10 000 to dla mnie w tej chwili dużo, czy mało :)

To akurat nie bedzie zaden dowód, wiadomo dlaczego ;)

@Krawczyk - nie muszę być niczyim synem, po prostu miałem dużo szczęścia i parę miesięcy temu dostałem NAPRAWDĘ dobrze płatną pracę; tak dobrze, że mogę spokojnie dać 10k (jeśli dla Ciebie to jakaś niebotyczna suma, to może pora wreszcie wziąć się za siebie?) na rozwój serwera, bo chcę mieć fajny serwer; problem tylko z ludźmi, którzy muszą mi pomóc go stworzyć, ale spokojnie, poradzę sobie;

@Rasch - nie wiem tego, zależy jak moi współpracownicy zepną poślady; gdyby to ode mnie zależało, byłoby już skończone; niestety, nie ma ludzi wszechwiedzących i umiejących wszystko; ja swoją pracę wykonuję dotąd bez zarzutu; ostatnio newsów nie było, bo też nie miałem info od współpracowników;

@Conny - brak odpisywania na trollozaczepki na darkwizardzie, a brak szacunku do Graczy, to dwie osobne rzeczy; informacji nie było z powodu, który napisałem wyżej (nie miałem info od współpracowników); w tej chwili i tak rozwój jest niemożliwy i muszę czekać na działania innych ludzi, zanim będę mógł sam działać, więc co mam pisać?

Tak samo jak i Wy nie jestem zadowolony z czekania, ale tak to już jest. Ludzie są niepoważni w tej branży, bo mało się na tym zarabia. W branży, w której pracuję obecnie nikt by sobie nie pozwolił na zawalenie terminu, bo to po prostu wiąże się z kosztami. W tej branży można wszystko olewać, bo dość, że nic się nie zarabia, to jeszcze nie ma żadnych umów o pracę, ani możliwości podpisania takiej... i muszę trzymać współpracowników za słowo, mimo, że chętnie bym im zapłacił (z własnej kasy) i podpisał umowy, żeby wywiązywali się z zadań. Jest to jednak niemożliwe ze względu na charakter działalności.

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem.

Biorę wszystko na siebie, bo jak widać zbiera się tylko mi, ale rozumiem to i się na to zgadzam. Proszę tylko o nierozsiewanie FAŁSZYWYCH informacji i trzymanie się tego, co oficjalnie oświadczam.

Dzięki i pozdrawiam!

Tyle pieniedzy zarabiasz wypominasz innym ze sa mniej zaradni a zeby oplacic maszyne to trzeba było wprowadzac doty bo dla ciebie to za duzy koszt ,także wsadz se te bajki co to nie ty i postaw otsa tibii.

Tyle pieniedzy zarabiasz wypominasz innym ze sa mniej zaradni a zeby oplacic maszyne to trzeba było wprowadzac doty bo dla ciebie to za duzy koszt ,także wsadz se te bajki co to nie ty i postaw otsa tibii.

Mi się wydaje ze admin tego serwera ściemnia i jest dzieciakiem co ma 10lat. Pracuje jako programista zarabiam trochę ale, 10k wyłożyć naraz każdego przeciętnego człowieka zaboli... Na dodatek osobę którą nie stać by 300-400pln miesięcznie na serwer wyłożyć...

Mi to też śmierdzi wałkiem. Takie ogromne zarobki a kasy na maszynę brak. Poza tym jak ma wyglądać ta reklama za 10k? Zaczniecie się reklamować w telewizji? Telebimy w większych miastach? Moim skromnym zdaniem najwyższy czas zwinąć zabawki z tego powodu, że u większości graczy zaufania już nie odzyskacie, szczególnie, że jest konkurencja, która trzyma się dobrze a z każdym dniem nawet lepiej.

Kiedy i gdzie napisałem, że kasy na maszynę brak? :) Napisałem jedynie, że nie zamierzam sponsorować gry ludziom w nieskończoność i dlatego są dotacje. Dopóki będzie trzeba, będziemy sami płacić za nią, to też pisałem. Więc nie wiem skąd te teksty powyżej o braku kasy. Mi kasy nie brakuje, co nie znaczy, że będę płacił z własnej kieszeni, żeby inni grali. Pisałem wielokrotnie, że chcę, żeby serwer utrzymywał się sam - nie chcę na nim zarabiać, ani tracić i do takiej sytuacji zamierzam doprowadzić. A jednorazowa inwestycja rzędu 5-10k to naprawdę nie jest jakoś specjalnie wiele, zwłaszcza, gdy zamierzam to wyłożyć dopiero, gdy będę miał pewność, że mam co reklamować. Póki co - nie mam (z nie swojej winy).

Gdybym sponsorował ludzi i nie robił dotacji na serwerze, i funkcjonował tak ogólnie, na zasadzie, że mam kasę to nie będę brał od ludzi, to faktycznie byłbym biedny.

Trzeba zrozumieć, że żeby mieć pieniądze, to trzeba wyciągać każdy grosz. Fakt, zapłacić te 300, czy nawet 600zł z własnych pieniędzy co miesiąc nie byłoby dla mnie problemem. Ale nie zamierzam tego robić, mimo, że mnie na to z nawiązką stać, bo mam możliwość zrobienia dotacji i zrobienia tak, żeby serwer utrzymywał się sam. Mogę jednak wyłożyć te parę tysięcy na jego rozwój, inwestowałem już większe sumy w mniej pewne rzeczy. Ale zrobię to pod warunkiem, że moi współpracownicy się wywiążą ze swoich zadań, bo jak na razie nie mam w co inwestować, bo nie jest skończony serwer.

Każdy kto ma pieniądze, szanuje je i pilnuje swoich interesów, zarówno tych wartych wiele, jak i tych mniejszych. Nikt, kto ma pieniądze, nie wychodzi z założenia, że skoro go na to stać, to zapłaci za to, żeby ileśtam osób miało zabawę. No, chyba, że jest obrzydliwie bogaty i znudzony.

Mam nadzieję, że to zrozumiałe.

@Krawczyk - "To akurat nie bedzie zaden dowód, wiadomo dlaczego ;) "

W sumie to nie wiadomo.

Podsumowując, wszystko jest relatywne.

Dla mnie np. wyłożyć na raz 5-10 000 zł na rozwój serwera to nie jest aż tak dużo, zwłaszcza, że to ma sporą szansę się zwrócić, a mam dość pieniędzy żeby tyle bez pogorszenia własnego samopoczucia wyłożyć. Płacić w nieskończoność za utrzymanie serwera to jest dużo niezależnie od kwoty, czy to jest 300, czy 600zł, bo nie widać końca takiej inwestycji. Może dla Was to się będzie układało inaczej, ja to widzę dokładnie tak.

Zresztą, nie wiem o czym i po co my tu rozmawiamy.

Wracając do serwera - dam znać jak tylko będę znał jakieś szczegóły. Póki co przejechałem się na moich współpracownikach, ale spokojnie, poradzę sobie z nimi jakoś :)

Trzeba zrozumieć, że żeby mieć pieniądze, to trzeba wyciągać każdy grosz. Fakt, zapłacić te 300, czy nawet 600zł z własnych pieniędzy co miesiąc nie byłoby dla mnie problemem. Ale nie zamierzam tego robić, mimo, że mnie na to z nawiązką stać, bo mam możliwość zrobienia dotacji i zrobienia tak, żeby serwer utrzymywał się sam. Mogę jednak wyłożyć te parę tysięcy na jego rozwój, inwestowałem już większe sumy w mniej pewne rzeczy. Ale zrobię to pod warunkiem, że moi współpracownicy się wywiążą ze swoich zalet, bo jak na razie nie mam w co inwestować, bo nie jest skończony serwer.

Mogę tylko powiedzieć:

1344428719_11535.jpg

@Krawczyk - "To akurat nie bedzie zaden dowód, wiadomo dlaczego ;) "

W sumie to nie wiadomo.

Bo każdy ma dostęp do edytora graficznego.

Po drugie, twierdzisz że nie chcesz podpisywac umów ze "swoimi współpracownikami" ze wzgledu na profil dzialalnosci, a z drugiej strony wprowadzasz dotacje za gre na serwerze...

Moze to gdzies mi umknelu w tym waszym off-topie pod tytulem "3H" ale serwer zostal wylaczony z dnia na dzien, bez podania przyczyny. Czy do tej pory jest ona juz znana ;) Taki malusi szczegolik.

Ploy piszesz, że nie chcesz zarabiać pieniędzy na serwerze, a za chwile, że 5-10000 zł może ci się zwrócić.

Przechwalasz się pieniędzmi, nie wiem tylko z jakiego powodu ?

"Twoje" dotacje, a raczej lista spowodowała, że z serwera odeszło 40 osób regularnie będących online( z mojej gildii ) :) Trzeba było dać mounty a nie clothy, BoJ itd.

I jeszcze jedno, jak chcesz, żeby nie zawiedli Cie współpracownicy, to najpierw wyjeb Splina, bo przez niego z 200 online się 30 zrobiło.

Splin to zajebisty Admin !

Pzdro.

Ale z ciebie jest beka .

Nie widzisz, że nikt tu nie wierzy w twoje bajeczki?

jeśli nie znasz się na tym, to po co zabierasz się za stawienie serwera. Idź poćwicz c++, poznaj kod tego mangosa i sam coś zrób. A jak nie, to wykup sobie jakiegoś deva z ace-web. Za parę dolców jest masa ludzi, którzy będą ci fixować, którzy naprawdę wiedzą co robią, a nie jakiś wymyślony zervan, gdzie nikt nigdy nic o nim nie słyszał.

Masz kasę wykup deva, nie masz to spadaj z tym gotowcem, bo nic nie osiągniesz, skoro nic nie potrafisz.

Jeśli masz coś oleju w głowie to naprawdę posłuchaj się i nie rób z siebie większego idioty tutaj, bo i tak już większość leje na ciebie z wysoka.

Damianc0 ty to te tysiace zarabiasz jako bajkopisarz ? Bo fantazje to masz naprawdę obszerną :)

Nie wydaje mi sie żeby ktoś aż tak "zarobiony" w ogóle interesował się graniem w WoW'a , pewnie jesteś wypchanym dzieciakiem którego bili w szkole i udajesz w internecie kogoś, kim nie jesteś. Ave JA ! tralala la la :) Damianco w kieszeni ma tylko....ROBAKA ?! haha :D

Damianc0 ty to te tysiace zarabiasz jako bajkopisarz ? Bo fantazje to masz naprawdę obszerną :)

Nie wydaje mi sie żeby ktoś aż tak "zarobiony" w ogóle interesował się graniem w WoW'a , pewnie jesteś wypchanym dzieciakiem którego bili w szkole i udajesz w internecie kogoś, kim nie jesteś. Ave JA ! tralala la la :) Damianco w kieszeni ma tylko....ROBAKA ?! haha :D

[email protected] Zervan to kiedyś takiego huntera miałem na BoTT :D

Elia, chętnie zapłacę komuś, kto zrobi to, co trzeba :) Taką umowę zresztą miałem z Zevranem i jego kolegą, miałem im zapłacić określoną kwotę po wykonaniu roboty. Widać niepotrzebne im pieniądze :)

I nie, niestety na bajkopisaniu nie da się zarabiać. Nie czuję się również w obowiązku tłumaczyć się ze swoich źródeł dochodu.

A co do tego, że ma się zwrócić - fakt, jeśli bym tyle zainwestował, to liczyłbym, że w skali roku by się ta inwestycja wyzerowała. Nie na plus, po prostu na zero.

Meth, i nie jestem zarobiony, a w WoWa bawię się od lat, a sam plan powstania serwera był w powijakach zanim miałem jeszcze jakąkolwiek pracę. Może boli Cię, że ktoś może mieć BARDZO dużo szczęścia i trafić NAPRAWDĘ bardzo dobrze płatną pracę, nie wiem. Nie czuję się w obowiązku tłumaczyć się z tego, mówię tylko jak jest. Zresztą, to wcale nie jest najważniejsze.

W każdym razie póki co czekam, aż Zevran i jego kolega ruszą ze swoją pracą jeszcze parę dni, może faktycznie coś im wypadło. Jeśli nie ruszą, znajdę kogoś innego, kto chce zarobić "parę dolców". Sam nie mam ani czasu, ani ochoty uczyć się programować. Moja rola na serwerze ma być zupełnie inna i nie mam zamiaru tego zmieniać, ani uczyć się C++. Nie można umieć wszystkiego, mam zupełnie inny zakres zainteresowań. Serwer chcę mieć, bo: 1. stać mnie na to, 2. mam taki kaprys, 3. uważam, że potrafię zebrać naprawdę sporo ludzi i tak by się stało, gdyby developerzy, z którymi współpracowałem zrobili wszystko to, co mi obiecali. Ale jeszcze nie wszystko stracone, mamy czas :)

Może i ktoś się zawiódł i wcale by mnie to nie zdziwiło. Ale ja na pewno zawiodłem się bardziej. Z tego co widzę po moich doświadczeniach z serwerami, na developerów nigdy nie można liczyć. Sporo mógłbym zapłacić za DOBREGO deva, który zamiast gadać i obiecywać, robiłby swoje. Już drugi raz zajmuję się serwerem i już drugi raz developer, z którym mam niby współpracować, zamiast robić gada w kółko i obiecuje, a ja muszę w kółko się prosić o wykonanie wcześniej ustalonych zadań.

Taką umowę zresztą miałem z Zevranem i jego kolegą, miałem im zapłacić określoną kwotę po wykonaniu roboty. Widać niepotrzebne im pieniądze :)

Widocznie albo za mało albo zaniepokoiła ich sytuacja, albo źle dobrałeś sobie deva.

heh, aż Ci zazdroszczę damianc0, mi by wystarczyło 10% z tego co masz na serwer, zmienił bym kartę graficzna bo mi się sypie i nie wiem czy premierę pand wytrzyma :( ale skrupulatnie zbieram ;]

Sporo mógłbym zapłacić za DOBREGO deva, który zamiast gadać i obiecywać, robiłby swoje

Jeśli chodzi o fixy to zawsze maczuga robił je najlepiej w tym naszym "polskim piekiełku", miał problem z zabezpieczeniami serwera i zazdrośnicy pokroju pana "daj mi kieszonkowe" V. niszczyli tygodnie jego pracy, a szkoda.

Także na tym forum, na naszej pseudo scenie tylko on coś potrafi i coś może zdziałać.

A mam maczugi gg chyba :)). Może Ploy zamiast liczyć na tych devów dołącz się do realizacji servera OWNED.. Pomóż im swoją kasą i umiejętnościami, bo myślę, że ta ekipa z którą teraz jesteś jest już spalona.

Razem byście mogli zrobić jeden naprawdę dobry server, a nie dwa średniaki.

Dzieńdobrywieczór na dobranoc Polsko,

Dziś Splin znów adduje nocą.Lora się nie boi, bo po co?

I jak Quadro wędruje boso,

Znów jest pijany, to chyba normalne,

Ciągle się ślimaczy to nienaturalne.

Panie Sorcu, jest coraz lepiej.Głucha noc, gwiazd coraz więcej. Panie Sorcu możesz mi uwierzyć,

Wyruszymy w podróż, by znów coś przeżyć.Może najpierw weźmy dkp na kredyt,

Lora znów namaluje księżyc,

Jest piękny nie opiszą go wersy. Bo to ta chwila kiedy gwiazdy juz zgasly,

Lasy mokna, my wciaz blizej prawdy,

Bo to Loraellion daje nam nadzieje na to,ze to on zostanie Warcraftowym zbawca.

My to czesc szachownicy, choc to niezbedne,

Deszcz splywa po Outlandowym Piekle,

Usmiech na twarzy, lecz nie wiemy co to szczescie.Ogarnij! To Warcraft, zycie malujemy mieczem.

Loraellion, zycie toczy sie predzej,

Z pelna motywacja, wciaz idz przed siebie,

Lunatic Asylum, nie wazne, już dawno ich niema,To dotowany Florian wysłał je do nieba.

I dziendobrywieczor po raz drugi Polsko,Witam na serwerze, o trybie ADD CORE.Nie siedź bez celu i po prostu wejdź.To serwer tinkertown-gaming.net

Poprzedni mój post ktoś usunął :D

Dzieńdobrywieczór na dobranoc Polsko,Dziś Splin znów adduje nocą.Lora się nie boi, bo po co?I jak Quadro wędruje boso,Znów jest pijany, to chyba normalne,Ciągle się ślimaczy to nienaturalne.Panie Sorcu, jest coraz lepiej.Głucha noc, gwiazd coraz więcej. Panie Sorcu możesz mi uwierzyć,Wyruszymy w podróż, by znów coś przeżyć.Może najpierw weźmy dkp na kredyt,Lora znów namaluje księżyc,Jest piękny nie opiszą go wersy. Bo to ta chwila kiedy gwiazdy juz zgasly,Lasy mokna, my wciaz blizej prawdy,Bo to Loraellion daje nam nadzieje na to,ze to on zostanie Warcraftowym zbawca.My to czesc szachownicy, choc to niezbedne,Deszcz splywa po Outlandowym Piekle,Usmiech na twarzy, lecz nie wiemy co to szczescie.Ogarnij! To Warcraft, zycie malujemy mieczem.Loraellion, zycie toczy sie predzej,Z pelna motywacja, wciaz idz przed siebie,Lunatic Asylum, nie wazne, już dawno ich niema,To dotowany Florian wysłał je do nieba.I dziendobrywieczor po raz drugi Polsko,Witam na serwerze, o trybie ADD CORE.Nie siedź bez celu i po prostu wejdź.To serwer tinkertown-gaming.net

Poprzedni mój post ktoś usunął :D

Za dużo wow'a.... Poza tym chujowe że czytać się nie da, lepiej popraw -_-

Conny, jakakolwiek współpraca z mojej strony jedynie, jeśli współpracownicy pozwolą mi wykonywać w 100% moją pracę. Czyli przygotować politykę, reklamę i ogólny projekt serwera. Wtedy mogę chętnie zasponsorować sprawę i dołożyć wszelkich starań, żeby zbudować community. To jest raczej niemożliwe, bo każdy ma swój pomysł na serwer. Nawiązałem kontakt z paroma nowymi osobami, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak czy siak, chcę mieć fajny, zfixowany high rate 2.4.3 i będę go miał :) Jak nie dziś, to jutro.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.