Jump to content
Sign in to follow this  
Elune

Alternatywa dla WoW'a

Recommended Posts

W co zagrać gdy Blizz or każdy dodatek na priv już znudził się? Nie pozostaje nic innego jak znaleźć inną grę (najlepiej darmową), pozwalającą zastąpić World of Warcraft.

banner.jpg

Osobiście dla mnie na pierwszym miejscu jest gra Allods - bardzo duży świat rozbudowana gama klas jak i profesji - jakiś czas temu otwarto pierwszy serwer lub jak kto woli realm p2p: http://en.allods.com/

Dla Was która gra chociaż w połowie zastępuje WoW'a? Jeśli macie jakieś propozycje piszcie śmiało :ymcowboy:.

Pozwolę sobie odświeżyć.

WoW fajny jest ale ile można, mnie juz osobiście nieco męczy drewniana mechanika tj. targetowanie i klikanie randomowych klawiszy, dlatego szukam jakiejś ciekawej alternatywy z systemem non-target.

Grałam już w:

-Rift- A raczej próbowałam grać bo optymalizacji tutaj nie ma więc na low cięło jak diabli.

-Tera- Niezbyt podchodzi mi tam klimat wschodni tj. bardzo cycate panienki, dziwne mobki(clown skaczący na jednej nodze, rly?)

-Vindictus- grałam bym dalej ale uparcie twierdzi, że jest już zainstalowany na kompie a nie jest.

-C9(Nine seas coś tam) - Trochę zbyt cukierkowe dla mnie.

Jest coś jeszcze?

Alternatywa to GW2 - płacisz raz. Co jakiś czas wychodzi nowy content - czyli nowe mapy, potwory, przedmioty, nowe święta itp, nowe mapy pvp itp. Ale najlepiej grać dużo, bo wtedy jest się z contentem duuużo w tył - tak jak ja :/ I teraz nie wiem od czego zacząć.

Mnie osobiście do z wszystkich innych MMO zatrzymał najdłużej Allods o którym wspomniała Elune. Głównie ze względu na grafikę, która w mojej ocenie jest niemal identyczna jak w WoW'ie.

Ah GW2, mam kupiony pre-order i leży gdzieś w kącie. :P Próbowałam do tej gry podchodzić już 3 razy(za każdym razem instalując i patchując ją przez dobre dwa dni) i... Nic. Nie wiem czemu ale nie potrafię się w tą grę wciągnąć, być może to z powodu (według mnie) słabego PvE, bo Dungeonów to jest bodajże chyba tylko 5 z czego pierwszy gdzieś tam dopiero od 30 lvl. PvP całkiem spoko, niemniej wolę bardziej PvE i może dlatego jakoś mnie odrzuca. Tych living story to nie trawię wcale tak po prawdzie.

W Allods Online grałam jakiś czas temu - niby fajne, bardzo WoWobe by nie rzec, że niemalże jest jego bratem. Niestety p2w i potwornie długie lvlowanie(Serio grać cały dzień i mieć dopiero 8 lvl? W tym samym czasie w WoWie miałam już spokojnie 20+). No i o ile pamiętam to to chyba target system ma, czyli nudę?

Ah GW2, mam kupiony pre-order i leży gdzieś w kącie. :P Próbowałam do tej gry podchodzić już 3 razy(za każdym razem instalując i patchując ją przez dobre dwa dni) i... Nic. Nie wiem czemu ale nie potrafię się w tą grę wciągnąć, być może to z powodu (według mnie) słabego PvE, bo Dungeonów to jest bodajże chyba tylko 5 z czego pierwszy gdzieś tam dopiero od 30 lvl. PvP całkiem spoko, niemniej wolę bardziej PvE i może dlatego jakoś mnie odrzuca. Tych living story to nie trawię wcale tak po prawdzie.

You're doing it wrong. PvE jest dobre, ale trzeba grać najlepiej na zaludnionym serwerze (high). I dungeonów nie jest 5... tylko 9. Dodatkowo fractale, które mają różne trudności. A dodatkowo świąteczne dungeony (np. bożonarodzeniowe, halloweenowe itp.). Co do dungeonów to jest ich de facto nie 9, ale... 42, z których 9 to fractals of mists. Czemu tyle? Bo w takim WoWie masz jednego dungeona, a w GW2 jest głosowanie graczy, którą ścieżkę wybrać. A inna ścieżka dungeona to inni bossowie, inne moby, inny wygląd.

Dalej co do PvE - możesz (albo ktoś inny, jakiś random) włączyć eventa, w którym leje się bossa i to w każdej mapie. A map i dungów jest coraz więcej z każdym contentem, za który nie musisz płacić.

Living story możesz robić, ale nie musisz - dostajesz z tego dodatkowy exp, kasę i przedmioty - czyli bardziej taki wspomagacz expienia.

*to uczucie, że czytasz post na temat gry o której myślałeś, że duzo wiesz i nic nie rozumiesz*

To trochę się chyba zmieniło od czasu premiery. :P Bo tak jakby nie patrzeć to w GW2 grałam aż dwa tygodnie tuż po premierze(jeszcze ile było zgrzytania zębami by w ogóle się dostać do gry). W sumie twój post mnie zachęcił aby po raz 4(sic!) instalować tego kolosa przez kolejne dwa dni... Dobrze, że nie chodzę do szkoły(studia zaoczne pozdrawiają) więc mi to rybka kiedy to się zainstaluje.

Wkurza mnie jednak jedna rzecz - słabe polskie community czy też raczej strony o GW2. Moja mała wiedza o tej grze pewnie wynika właśnie z tego powodu, że nie ma dobrej polskiej strony o tej grze, gdzie czarno na białym wszystko treściwie jest opisane - na guildwars2.pl to tylko oryginalne artykuły potrafią tłumaczyć, które w połowie są laniem wody z którego trzeba wychwytywać konkretne informacje... Chyba, że istnieje jakaś lepsza polska strona o tejże grze.

A i jeszcze pytanie - jak tam z optymalizacją? Za moich czasów była... Beznadziejna. Granie na low/medium na kompie gdzie działa Skyrim na full HD. Poważnie? I jeszcze te randomowe crashe w Lion's Arch gdy usiłujesz przejść przez portal były takie zabawne... Zrobili coś z tym w końcu?

W czasie pisania tego postu mam już 4% instalacji, wow xD

Podział dungów na ścieżki istnieje bowiem od początku. Jedyna dobra strona to właśnie http://guildwars.pl/forum/ . Optymalizacja... hmm, może poprawili, mieli dużo czasu na poprawki, więc może coś z tym zrobili, bo ludzie się skrarżyli. A btw Lions Arch nie istnieje :P Też to przegapiłem, ale był jakiś event, w którym brało się udział w tym zdarzeniu. LA chyba zatonęło.

Aha, polskie gildie najlepiej poszukać na tym polskim forum guild warsa.

A ta gierka "Vindictus" To jest jakas massive multi player, bo z tego co widzialem na gry-online to single/multi.

Ale widze ze jest stronka od tej gry i wyglada jak by byla massive multi.

Ogolnie jest darmowa?

I jak wyglada pvp.

To gdzie się teraz siedzi jak LA nie ma?

Nie wiem, gram teraz w mniej wymagającą grę, Hat Fortress 2 :P Ale myślę, że tak jak i w GW to i w GW2 jest wiele "stolic".

To gdzie się teraz siedzi jak LA nie ma?

Nie wiem, gram teraz w mniej wymagającą grę, Hat Fortress 2 :P Ale myślę, że tak jak i w GW to i w GW2 jest wiele "stolic".

LA istnieje, nie zostało zatopione ale poważnie zniszczone, ale ogólnie funkcjonuje jak dawniej(na całe szczęście ten "rynek portali" nadal stoi, bidnie bo bidnie ale jednak :P)

A teraz z tego co widzę to stolica Sylvasów jest pod ostrzałem jednego ze Starożytnych Smoków(zielonego), więc być może też zostanie poważnie zniszczona(i dobrze, to właśnie w środku tej stolicy zginęłam, tak mądrze zaprojektowana xD), ale raczej nie zrównana z ziemią, na tyle to sobie nie mogą pozwolić.

~~~~~

Co do Vindictusa - to MMO, ale na dungeony chodzi się w małych grupkach(4 osoby to chyba max licząc twoją). Takie coś ala Monster Hunter.

Powiem tyle, że żadna gra nie trzyma mnie tak długo jak WoW (MMORPG). Ciężko jest znaleźć alternatywę, ale to też zależy od człowieka.

Witaj, grałem trochę w Allods i ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Nie pamiętam już dokładnie który lvl wbiłem ale zarówno expienie jak i dungeony były przyjemne. Grałem: Mistyk -> Xadaganian -> Female. Jeśli znajdę screeny z dungeonów na innym kompie podeślę do wglądu. Gra powstała w 2009 i z tego co pamiętam to ludności na realmie gigantycznej nie było. Expiąc stwierdziłbym na podstawie miast i miejsc do expienia że serwer wyglądał podobnie jak priv servery z ppl ~3k

Myślę, że mogę polecić TERA Online. Mi całkiem przypadła do gustu- ze znajomymi expi się przyjemnie i dość szybko. Są questy główne (oznaczone na czerwono) i poboczne. Wiadomo, jak to w MMO polegają one na zabij, pozbieraj, porozmawiaj. Minusem jest ilość dungeonów na niższe levele- nie jest ich zbyt dużo, a wymagany lvl sprawia, że niektóre insty robi się kilka razy. Mimo to ich trudność sprawia, że robi się je całkiem przyjemnie.. a i trzeba często trochę pomyśleć :)

BG miałem raz okazję zagrać, ale nie miałem pojęcia co się tam dzieje :D Wiem tylko tyle, że na jednym BG potrafi wejść baardzo dużo graczy.

Kolejną wadą są dzielone serwery- podobno te oficjalne z platformy GameForge stały się P2W, jednak potwierdzić tej informacji nie mogę. Moża też grać na Steamie, gdzie ostatnio expie swoją postać.. a serwery te mają naprawdę masę graczy- co oczywiście plusuje.

Są w tej grze glidie, a moze i nawet ich budynki (coś znajomy wspominał o tym), więc zapowiada się naprawdę ciekawie.

Całkiem niedawno wprowadzili nową klasę, co sprawiło, że co trzeci spotkany gracz gra właśnie Gunnerem. :D

Grafika dość bajkowa, ale naprawdę krainy są tu pięknie zrobione. Ale te wymagania systemowe....

Przepraszam, że tak wszystko chaotycznie :c

Link do Steam

Allods - taki sobie, tylko ludzi mało...

GW2 - zajebiste, ale "zbyt dużo w zbyt krótkim czasie", nie gram 2 lata i tyyle nowych rzeczy, że nie wiem od czego zacząć i się czuję 100 lat wstecz w progresie.

Rift - mnie wciągnęło, ze względu na dynamiczny tryb walki, gdzie nie stoimy i nap*erdalamy guzikami tylko trzeba skakać, biegać, unikać - coś jak w GW2.

A tu trailer gry od teamu zajmującego się Allodsem: