Brave

Projekt serwera - DarkWizard

69 posts in this topic

Projekt z ankiety:

1. Od strony www:

• Nazwa projektu: Naderion (domena już jakiś czas leży w naszym posiadaniu: http://naderion.eu/ );
    • Informacje na stronie od początku będą wyłącznie w języku angielskim, jeśli chcemy aby na tym serwerze była fajna zabawa pod względem pve/pvp - może to jednak ulec zmianie (jeśli powstanie battlegroup);
    • strona będzie zawierała dodatkowo formularze do podań na Developerów jak i serwerów zainteresowanych współracą;
  2. Od świata emulatorów:

• Zawitamy zgodnie z ponowną ankietą na dodatku MoP;
    • Rate serwera jest jeszcze do dogadania (drop będzie bezwględnie blizz)
    • Ekipa developerów jest zebrana jeśli chodzi o załogę z strony DarkWizard (jednak nabór musi trwać dalej, jeśli to ma iść sprawnie) - główny nacisk kładziemy na rozmowy z innymi serwerami aby razem tworzyć wspólny emulator, im nas więcej tym lepiej - i wraz z nimi będziemy chcieli stworzyć Battlegroup dla przyjemniejszej rozgrywki zarówno ich jak i w przyszłości naszych graczy;
  3. Kiedy zaczynamy?:

• Zamknięte testy powinny rozpocząć się pod koniec listopada - bez względu na rozmowy z innymi serwerami;
    • Zamknięte testy będą służyć w pierwszej kolejności do poprawienia klas, później dungeonów i raidów Cata jak i w późniejszej kolejności tym co dały poprzednie dodatki;
    • Priorytetem jeszcze przed zamkniętymi testami będzie przepisanie na nowo niektórych mechanik z dostępnych emulatorów Cata :: na starcie były względnie źle zaprojektowane w przyszłości jeśli mamy dążyć do doskonałości będą robiły coraz więcej problemów;
    • Otwarcie serwera jest bliżej nie znane, wiele czynników na to wpływa, jednak zależność startu w dużej mierze będzie zależna od ilości serwerów chcących stworzyć coś sensownego;

4. Dodatkowe informacje:

• Jeden z naszych developerów nalegał na stworzenie projektu serwera MoP, jednak po dłuższym namyśle stwierdził że poczekamy na czas wyjścia pierwszego emulatora do dodatku Warlords of Draenor i na nim otworzymy gałąź pod właśnie ten dodatek;
    • Projekt DarkWizard w głównej mierze chce zjednoczyć kilka serwerów, aby przełamać pewną barierę jeśli chodzi o stosunki między serwerowe w administracji na zasadzie: "Budując razem, skorzystamy wszyscy";
    • Poszukujemy ludzi znających dobrze niemiecki, francuski i rosyjski do poważniejszy rozmów konferencyjnych odnośnie serwerów z tych krajów;

• Był pomysł stworzenia zamiast serwera cata wynikającego z ankiety serwer customowy - własne bossy, zmienione rasy oraz rozbudowany świat z postaciami do poziomu 100 - jednak został uśmiercony  8-x

Dokładniejsze informacje zostaną dodane dopiero po ostatecznym zakończeniu rozmów z serwerami, wraz z tą informacją rozpocznie się również budowa strony jak i reklama w każde miejsce jakie daje możliwość internet  :-ss .

Pozdrawiam,
    Brave

Co do woda to jest to bardziej marzenie niż realna zapowiedź myślę, grałem na becie woda, questy do oskryptowania są w miarę trudne, dużo naprawdę dużo spawnów fazy itd.... Garnizony też były by wymagające.

Jeśli chodzi o WoD to raczej high rate i bez zabawy z questami. Coś co zrobiły 1 serwery do MoPa. Stabilność, w miarę ogarnięte klasy i end game raidy. A z czasem powolne stopniowe poprawianie innych rzeczy.

Jeśli zabierać się za ten dodatek od strony questów i idąc kolejno dalej to może po 3 latach byłoby coś prawie grywalnego :)

Coś mnie ominęło? 4.3.4? Chyba MoP miał być :|

Tylko nie to popaprane Cata, poważnie... Ten dodatek to fajnie się czyta na wowpedii a nie w niego gra.

No nic ale powodzenia, widzę też, że są jakieś rozmowy o WoD, więc jak będzie(albo i nie) to zapewne wtedy się zainteresuje. nowe mounty z tego dodatku czekają do zgarnięcia :)

Ja mam pytanie bo nie doszukałem się.

1: Co do ratów to jakie szanse są na Blizzike? Bo na CATA brak dobrego Blizzike serwera.

2: MoP będzie brany pod uwagę czy czekacie na WoD całkowicie?

3: Dotacje? Vote Pointy etc?

1. Jeśli chodzi o serwer przypominający serwer Atlantiss - będzie ciężko zrobić typowy blizzlike jeśli chodzi o zone w bardzo krótkim czasie - dlatego cały czas staram się rozmawiać z serwerami i pokazać że współpraca przy emu jest korzystna dla każdego;

2. Sprawa MoP - Ankieta była dwa razy dodawana w pierwszej nie był uwzględniony - w drugiej wygrywał, jednak po zsumowaniu wygrał patch 4.3.4.  Po ogłoszeniu tej wiadomości na nowym forum mam bardzo dużo wiadomości aby zrobić ponowną ankietę między Cata a MoP. Po wczorajszej bardzo długiej i uzasadniającej wiadomości poruszę tą sprawę z head developerem i zastanowimy się nad ankietą krótko terminową - zważywszy że nasze prace nie rozpoczęły się już na poważne przy emulatorze;

3. Serwer na dzień dzisiejszy nie wymaga dużego wkładu finansowego, dotacje jeśli miałyby powstać to przy dużej liczbie online gdzie potrzebny byłby już większy sprzęt. Więc dotację jak i vote pointy są brane pod uwagę - jednak na pewno nie na oficjalnym starcie serwera.

Brave, jeśli mogę zapytać, czym zamierzasz konkurować z innymi serwerami jak core będzie open source?

Gdzie znalazłeś devów którzy będą pracowali nad open source projektem?

Ile devów masz?

Moim zdaniem robienie cata to troche lipka.

Ten dodatek pewnie przez wielu jest uwazany nie za najlepszy i do tego istnieje juz na tym patchu server ktori nosi nazwe Atlantiss do tego jest polski.

Bardziej proponowal bym uderzac w strone WoD badz vanilla.

Nie znam w sumie zadnego servera konkretnego vanilla a tym bardziej polskiego.

WoD rowniez dopiero powstaje wiec konkurencji nie ma.

Tbc, wotkl, cata juz lepiej zostawic w spokoju poniewaz posiadaja polskie servery ktore sa nie najgorsze.

Jak poprzednicy i ja sugeruję abyście się nastawili na MoP, najnowszy dodatek to na prawdę duże wyzwanie i chyba na ten moment niema szans abyśmy się doczekali priv'a zrobionego pod WoD'a chociaż kto wie.

Cataclysm to porażkaxd

To że TC wspiera 6.0.2 patcha to właściwie nic nie znaczy bo to tylko patch z world eventem do WoD jest. Prawdziwy client będzie wraz z premierą po Blizzconie.

To że TC wspiera 6.0.2 patcha to właściwie nic nie znaczy bo to tylko patch z world eventem do WoD jest. Prawdziwy client będzie wraz z premierą po Blizzconie.

TC wstrzymuje prace nad 3.3.5a i 4.3.4 i cały swój potencjał inwestuje teraz w 6.X.X. Do tego dochodzi zamiar równoległego update'owania swojego emu z Blizzard'em. Więc polemizowałbym czy aby na pewno  "to nic nie znaczy".

Jestem załamany WoD'em, choć chyba za szybko, by ferować wyroki. Mimo to uważam to za dobry krok, bo hype i dużo chętnych do grania w najnowszy kontent bardzo pozytywnie nakręca takie projekty (nawet jak są to durne pokemony podjarane nowymi modelami). Poza tym ile można grać na 1 patch'u? Takie 3.3.5a od nich działa już naprawdę nieźle od dobrych 2-3 lat, a z kolei 4.3.4 to imo tylko niepotrzebne marnotrawi potencjał team'u (oczywiście nie do końca, bo kod będzie wykorzystany i zUPDATE'owany). 

Reasumując: DW powinno uderzać w najnowszy content, bo dzięki temu będzie największy hype i popularność projektu. Nie będzie stagnacji która dotyczy aktualnie wszystkich expansionów od Cata w dół.

Dalej: IMO DW powinno operować właśnie na TC, albo pochodnym ze wsparciem smartscript'ów. Teoretycznie DW jest forum gdzie organizują się wyjątkowo kumaci ludzie, na tle placków z innych forów poświęconych MMO,  których nie daje rady czytać. Tak więc może warto byłoby wykorzystać potencjał "randomów" i pozwolić im dołożyć własną cegiełkę przy projekcie. Z Smartami nawet Irmuś by sobie poradził, a satysfakcja imo gwarantowana.

Dalej: Chcecie blizzlike, czyli jest bardzo ambitnie, wręcz idealistycznie. Wszystko wyjdzie w praniu, a ja jednak myślę że pospolita większość chciałaby polskiego serwera w stylu PandaWoW czy WoWCircle. Łatwego, popularnego, przyjemnego. BA, Polska POWINNA mieć serwer tego typu, z możliwością rozrostu do międzynarodowego kolosa z 2-4 realm'ami.

To że brak wsparcia do 3.3.5A będzie wcześniej czy później to było wiadomym akurat. :D Ale że 4.3.4 to ogólna ciekawostka nie powiem. A jak ma to się z MoP? Też nic nie będzie robione przez TC, skoro kierują się na WoD?

Swoją drogą, sam bym popykał w WoD, ale pod warunkiem że albo na globa pójdę albo będzie jakiś konkretny priv, bo widząc privy z MoP, to załamuje ręce np. Na WoWCircle jak pobrałem ich clienta, to nie szło zmienić języka na Angielski, bo jak wyłączyłem grę, to i tak Rosyjski nadal był.

I teoretyczne pytanie co do ekipy... Bo wszyscy wiemy jak to jest... Jajcer z Kapoochem się nie lubią i tak dalej. Jeśli miałoby dojść do przełamania lodów, wpierw zapytajmy się jak? Bo dobrze wiemy, że większość privów które dziś stoją, mają między sobą konflikty a coraz nowsze to powstające to są sezonowe.

Powiem tak...Ludzie, z którymi wstępnie rozmawialiśmy (a są to Devi i Administratorzy kilku naprawdę mocnych serwerów) są lub wydają się być zainteresowani projektem.

I teoretyczne pytanie co do ekipy... Bo wszyscy wiemy jak to jest... Jajcer z Kapoochem się nie lubią i tak dalej. Jeśli miałoby dojść do przełamania lodów, wpierw zapytajmy się jak? Bo dobrze wiemy, że większość privów które dziś stoją, mają między sobą konflikty a coraz nowsze to powstające to są sezonowe.

Braveheart właśnie do mnie pisał w tej sprawie, mówi: "Don Zawisz, chłopaki są w rozsypce, jak nie pomożesz to plany spełzną na niczym. Poradź coś ojcze chrzestny polskiej sceny MMO!". Ogarnąłem więc chłopakom bzykanko i już  jest ok.

co do TC: Z tego co pamiętam to robią update bezpośrednio z 4.3.4 do 6.X.

Witam, a więc devowie to ludzie którzy lubią programować i chcą to zrobić dla rozrywki czyli pokazać że Polak potrafi - duża część znajomych z real'a oraz część poznanych przez lata przy różnych projektach. Skład cały czas zmienia się, ponieważ potrzebuje przynajmniej na początku bardzo dużego nakładu czasu na mechanikę/klasy/raidy. Z dniem 18 października dev team składał się z 10 osób w tym połowa to osoby zajmujące się programowaniem jednak nie wkładały większej uwagi w emulatory - już większość z nich postawiła sobie TC aby nie tracić czasu gdy już ruszymy. Co do open-source, trochę za bardzo określiłem ten projekt. Będzie on otwarty ale dla wybranych osób po części przyczyniających się w większej mierze do rozwoju projektu - stąd też chęć współpracy z innymi serwerami: jednak możliwość dostępu będzie miał każdy spełniający jakieś tam wymagania, które w mniejszy czy większy sposób przyczynią się do naszego rozwoju.

Z expem nie mogę dzisiaj powiedzieć jak będzie wyglądać - wszystko w dużej mierze zależy czy zdobędziemy dodatkową parę rąk do poprawiania zone - co jakby nie patrzeć zajmuje dużo czasu. Patrząc na dziś dzień jest to długa droga aby zrealizować politykę serwera "jak najbardziej do blizzlike";

Jeśli chodzi o WoD - on powstanie na polityce pierwszych serwerów MoP, początkowo zwiedzasz z czasem grasz. Przynajmniej ja to odczuwałem grając na którymś i aktualnie spoglądając co działa teraz a co działało podczas startu.

Z tego co zrozumiałem, to chcecie zrzeszyć jak największą ilość devów do pracy nad wspólnym serwerem, w którym każdy będzie dawał coś od siebie, aż wyjdzie blizzlike? Fajnie to brzmi w teorii, jednak w praktyce większa załoga nie zawsze jest lepsza od małej grupki, a nawet pojedynczego człowieka. Życzę wam jak najlepiej, jednak moje realistyczne (pesymistyczne w rzeczywistości) podejście do tematu (lub nazwijmy to nawet branżą IT) podpowiada mi, że projekt się nie rozwinie tak fajnie jak przewidujecie i to nie ze względów umiejętności/technicznych itd., lecz z powodów społecznych, nie mniej jednak, jestem bardzo ciekaw jak co z tego projektu wyjdzie ;)

Masz rację Enzo ale większa załoga to małe grupki, które mają rozplanowane zadania do wykonania. Wystarczy odpowiedni podział obowiązków, oraz dobrania do siebie osób względem zachowania i idzie z tego złożyć konkretny team nie tylko pod ten projekt ;). Tak pięknie już czuje że nie będzie, jeśli pewna bariera podczas rozmów z innymi serwerami będzie jaka jest (w praktyce niestety głównie w naszym kraju + trochę sąsiadów).

Guest
This topic is now closed to further replies.