Jump to content
MrCulé

[3.3.5a] Theatre of Dreams - realm progresywny(x2 & blizzlike)

Recommended Posts

Ja mam tylko niestety przykre doświadczenia z toda, gdzie na starcie gdy udzieliłam się na forum w temacie zostałam zwyzywana od dziwek itp a co zrobiła Administracja? Kompletnie nic. Bo po co, a na moje pytanie czemu nic z tym nie robią było wytłumaczenie "bo zamykamy polską sekcję forum i nie zajmujemy się nią". Ale ubliżać graczom pozwalali. :p

Boom 3k online. Tylko teraz pytanie, co sie stalo poza oczywistymi problemami technicznymi ze Ci gracze odeszli? 

Na moje oko to:

-brak współpracy z zagranicznymi graczami przez prowadzenie forum oraz głównego czatu w większej części w języku Polskim.

-zbyt uproszczone raidy Naxxramas, Eye of Eternity, Obsidian Sanctum, Valout of Archavon pierwszy boss. Raidy nie były jakoś specjalnie upraszczane ale niewspółgrały z mechaniką patcha 3.3.5 przez co stały się banalnie proste (prócz bossa Glutha z NAXX który jako tako wymagał posiadania mózgu i odpowiednich klas/speców graczy) a bossy na nich padały nieraz w mniej niż minutę co sprawiło że nie czuć było smaku zwycięstwa a odwiedzanie tych raidów było zwykłym dogearowaniem się przed Ulduarem (sam miałem okazję być na początku realmu w gildii która w części pochodziła z sunwella i wielu jej członków nawet nie wiedziało co się dzieje na naxxie, nie znali taktyk mimo że te są na wowheadzie i innych stronach a po szybkim uproszczonym wytłumaczeniu ich przeze mnie bez większych problemów byliśmy w stanie ukończyć raid).

-PvP praktycznie martwe - kilkanaście teamów arenowych z czego trafiało się po kilka razy na tą samą drużynę - może to wina dodatku, może tego że gracze ToD to w większości gracze PvE? nie znam odpowiedzi. 

-random dungeon finder i banalne bossy sprawiły że nie było szansy nie zrobić jakiejś instancji czy Heroika po prostu się tam pojawiało zabijało wszystko w mniej niż 30 minut bez większych problemów... - mam nadzieję że sunwell jakoś poprawi mechanikę bossów na RHC podkręci je czy cokolwiek by stanowiły wyzwanie a nie że każdy pada w mniej jak minutę. 

-toksyczne zachowanie byłych graczy sunwella którzy przyzwyczajeni do wygody i wysokich standardów siali zarazę na ToD. Każde niepowodzenie w czymkolwiek zwalali na skrypty, zamiast dziękować że mają gdzie grać namawiali innych graczy by wybrali się na atlantiss i warname lub po prostu pisali niemiłe rzeczy na temat serwera.

-serwer był niedopracowany przez skoki diffu, skrypty gdzie u niektórych graczy boss z Eye of Eternity - Malygos nie przechodził do 3 fazy, kajtowanie Sarthrariona na Enrage, ogólnie byłoby co wymieniać.

Tyle ode mnie 

już pomijając kompletnie fakt, że za pracę na serwerze najczęściej otrzymywało się w nagrodę hejt to dodam, że prace nad starszymi dodatkami są tym trudniejsze im więcej czasu upływa od ich wydania.

Mimo wszystko szkoda ToD'a. Do dziś pamiętam te świetne czasy TBC, to była chyba najlepsza ekspansja na której ToD najlepiej egzystował. Potem przyszedł WotTLK i w sumie też było ciekawie, ale po ToCu coś zaczęło się psuć.. na nowym realmie już nie grałem.

Co by tu więcej powiedzieć - dzięki, i oby do zobaczenia na MoP'ie ;)

Nic dziwnego że padł skoro było parcie na pseudo eventy które nie miały nic wspólnego z blizzlike i na to czas był ale na naprawianie bugów które były zgłaszane już nie. Jeżeli więc taka jest i była polityka serwera to większość graczy szczerze podziękuje za taką grę. Nie wiem kto tam rządził i decydował ale od dupy strony zabierali się do prowadzenia serwera. Jeszcze zrozumiałbym takie działanie gdyby na serwerze większość inst,spelli,talentów etc działao poprawnie ale zamiast tego gracz się musiał X-wiać na brak działania pewnych rzeczy i dostawał super zajebisty event ? Ręce opadają...

Kolejną sprawą oczywistą było chociażby na jednym realmie bo przecież były 2 otworzyć serwer na SunwellCore. Nwm.może administracja nie zdawała sobie sprawy ale większość graczy była przekonana że na tych podwalinach ruszy nowo zapowiedziany serwer dlatego tutaj migrowali. Koniec końców musili zwijać żagle widząc stagnację serwera oraz niechęć do wykorzystania sprawdzonego core podanego na tacy.

Żeby nie było tak tylko i wyłącznie negatywnie to z gildią spotkaliśmy również kilka/wiele ? rzeczy działających lepiej niż na poprzednim naszym serwerze Sunwellu. Choćby działanie bossów w ICC(testowałiśmy już na starym realmie po zapowiedzi rychłego zamknięcia Sunwella).

Podsumowując - wyszło jak zwykle czyli przerost ambicji nad oferowaną treścią naszych rodzimych serwerów (poza ofc Sunkiem który trzymał poziom).

PS. Na start Sunwell który niedługo ruszy będzie więcej oferował a sam changelog wygląda lepiej niż przez cały ten czas trwania od początku do końca nowy realm progresywny ToDa...

Jak mnie denerwują ludzie, którzy o niczym nie mają pojęcia. Nikt nie wie, co takiego będzie oferował nowy Sunwell. Nie przeczytałeś zapewne nawet jednej stronie odnośnie sunwell core, więc proszę cię. Nie zastanawia cie fakt, że wszystkie do tej pory serwery otwarte na sunwell core były kisznikami? Sunwell core na ToDzie nie działałby tak świetnie, jak na starym sunwellu. Dlaczego? Jeżeli chcesz wiedzieć, to sobie poszukaj.

Nic dziwnego że padł skoro było parcie na pseudo eventy które nie miały nic wspólnego z blizzlike i na to czas był ale na naprawianie bugów które były zgłaszane już nie. Jeżeli więc taka jest i była polityka serwera to większość graczy szczerze podziękuje za taką grę. Nie wiem kto tam rządził i decydował ale od dupy strony zabierali się do prowadzenia serwera. Jeszcze zrozumiałbym takie działanie gdyby na serwerze większość inst,spelli,talentów etc działao poprawnie ale zamiast tego gracz się musiał X-wiać na brak działania pewnych rzeczy i dostawał super zajebisty event ? Ręce opadają...

Kolejną sprawą oczywistą było chociażby na jednym realmie bo przecież były 2 otworzyć serwer na SunwellCore. Nwm.może administracja nie zdawała sobie sprawy ale większość graczy była przekonana że na tych podwalinach ruszy nowo zapowiedziany serwer dlatego tutaj migrowali. Koniec końców musili zwijać żagle widząc stagnację serwera oraz niechęć do wykorzystania sprawdzonego core podanego na tacy.

Żeby nie było tak tylko i wyłącznie negatywnie to z gildią spotkaliśmy również kilka/wiele ? rzeczy działających lepiej niż na poprzednim naszym serwerze Sunwellu. Choćby działanie bossów w ICC(testowałiśmy już na starym realmie po zapowiedzi rychłego zamknięcia Sunwella).

Podsumowując - wyszło jak zwykle czyli przerost ambicji nad oferowaną treścią naszych rodzimych serwerów (poza ofc Sunkiem który trzymał poziom).

PS. Na start Sunwell który niedługo ruszy będzie więcej oferował a sam changelog wygląda lepiej niż przez cały ten czas trwania od początku do końca nowy realm progresywny ToDa...

a skąd pewność, że te "core" wrzucone do neta jest takie wspaniałe, sprawdzałeś je? czy to taki problem jest, zrozumieć, że ekipa toda chciała w miarę możliwości zrobić wszystko samodzielnie?

upadek toda nie jest wyłączną winą administracji, ale też samych graczy.

Jakiś random z nowo założonym kontem(bo boi się pisać z "głównego" nicku) mówi innym, jak powinni prowadzić ich serwer, ręce opadają...

raczej nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie bo jest to śmieszne, natomiast chciałem powiedzieć że ekipa toda nie ma z tym nic wspólnego -> https://www.reddit.com/r/wowservers/comments/52z962/theatre_of_dreams_relaunching_92316_at_5_pm_est/

Po prostu jakiś random wziął sobie nazwę bo tak i postanowił na tym odpalić sunwell Core, coś jak z nowym EDIT( bo się nie spodobało): "serwerem na S" tylko nie ma domeny todowej :D

Dootz, sluchaj. Nie jestem żadnym fanbojem, czekam sobie spokojnie na rozwój wypadków jak to będzie z tym nowym "Sunwellem", ale po ch*j tak prowokujesz. Wasz czas sie skończył, spakuj manatki i jak chcesz to zabierz się za MoP lub swoją kobitą, życiem prywatnym czy co tam być może macie w planach. Trudno, nie udalo się z Wami - może się z Sunwellem też nie uda, a może będzie w jak najlepszym porządku, wszystko wyjdzie w praniu. Ale ****** nie cierpię, jak były członek ekipy ToDa chodzi i prowokuje, bo to aż w oczy kłuje. Jesli chodzi o Ciebie to zero profesjonalizmu.

ok. po prostu porównałem sytuację to popularnego przykładu, nic nie hejtuję nic złego nie mówię, nie miałem na celu żadnej prowokacji . Ale jak widać nazwa na S jest święta i używać jej mogą tylko prawdziwe prawilniaki.

Ja tam ekipie nowego serwera życzę jak najlepiej. :)

ok. po prostu porównałem sytuację to popularnego przykładu, nic nie hejtuję nic złego nie mówię, nie miałem na celu żadnej prowokacji . Ale jak widać nazwa na S jest święta i używać jej mogą tylko prawdziwe prawilniaki

Hahah, dobrze powiedziane :D

Cała ta otoczka, że już nic nie można powiedzieć złego na sunwell przypomina sytuacje.

Chodziło mi to tylko, żeby po prostu wstrzymać się do czasu startu serwera z takimi teoriami, ja osobiście tak jak napisałem nie wiem czy  Sunwell będzie dobrym serwerem, czy przeciętnym czy też kisznikowatym. Dajcie im w spokoju pracować, a czy było warto to się przekonamy potem. Traktuje nowego Sunwella neutralnie po prostu i czekam spokojnie na rozwój wypadków.

nie chcę w to dalej brnąć ponieważ nie ma to żadnego sensu. Dokonałeś nadinterpretacji 4 wyrazów w mojej wypowiedzi, sądząc że idzie za tym jakaś teoria spiskowa 

angarus21

"wstrzymać się do czasu startu serwera z takimi teoriami" .

Mimo wszystko pozdrawiam, życzę miłego dnia, przypominam że pseudo nowy tod nie jest todem i polecam nowego Twardowskiego, bo miło się ogląda

Parokrotnie czytałem, że spowodowałem upadek ToDa. Nie mam takiej siły przebicia, albo nie jestem jej świadom. Muszę przyznać, że użyłem paru tanich chwytów na ToDzie. Goebbelsowi to ja do pięt nie dorastam, ale fejkowe screeny z dupowaniem golda zrobiły niepotrzebny shitstorm. Nie zabiłem ToDa, ale z pewnością dołożyłem do tego swoją cegiełkę. Nie każdego z ToDa lubię (chodzi mi o administrację), a te osoby, z którymi miałem nieprzyjemność rozmawiać, spowodowały, że mam taki a nie inny obraz ToD. 

Wiadomo, nie każdy stamtąd był zły. Cieszę się, że napsułem krwi paru aroganckim gburom i przykro mi, że osoby, które wkładały w ToD bardzo dużo swojego czasu, poświęcając się dla serwera, dostało kopniaka w dupę. 

Nie trzeba każdego lubić, ale niektórym osobom szacunek się należy. MrCule postawił serwer na nogi. I co, zaraz powiecie, że skrypty ważniejsze. I co z tego? Cule sprawił, że 3k ludzi spróbowało ToDa. Zrobił to co miał zrobić. Zawiódł ktoś inny,  a praca wielu ludzi poszła na marne. Tych ludzi chciałbym przeprosić. Nah, to nie jest żadna PRowa zagrywka, bo moją pozycję Community Managera przejął MrCule, po prostu chcę zakopać topór wojenny z tymi, którzy nawet po upadku ToDa czują się jego częścią, tymi, którzy po paru nieprzespanych nocach skryptowania/odpisywania na pierdylion wiadomości z fejsa zobaczyli mój thread na reddicie o zdupowanym goldzie. Bardzo łatwo jest mi się przyznać do błędu, ale sęk w tym, że rzadko widzę ten błąd. Jestem hieną cmentarną o wątpliwej moralności, czego się nie wstydzę, co w sobie lubię, ale po rozmowie z MrCule i po przemyśleniu tego tematu postanowiłem przeprosić tych, którym coś spieprzyłem (ale jak mówiłem, dołożyłem jedynie swoją cegiełkę, daleko mi od zniszczenia serwera). Wiem jak to jest nad czymś pracować i wiem jak to jest to stracić (fiasko skurwysynów z playTBC, którzy okradli ludzi).

Nie jestem nikim dobrym, w skali D&D powiedziałbym, że jestem chaotyczny neutralny, a jednym z kaprysów była właśnie krucjata przeciwko ToDowi. Co zrobiłem to zrobiłem (ToD w TVN24, fake gold dupe), sumienie mnie nie gryzie, ale mimo wszystko nie powinienem był pisać i robić niektórych rzeczy, bo nie wszyscy na to zasłużyli, za co jeszcze raz przepraszam. Nie oczekuję żadnego wybaczenia, nie chcę go. Mogę dalej być boogiemanem, potworem z szafy, chciałem tylko, żeby te parę osób wiedziało, że zdaję sobie sprawę z błędów, które popełniłem i na dzisiejszy dzień mogę śmiało powiedzieć, że kolejny raz bym tego nie zrobił, bo to zwyczajnie głupie i krzywdzące. Żałuję ludzi, którym oberwało się rykoszetem.

Nie zniechęcajcie do Sunwella, który jest miszmaszem ToDa i Sunwella. Nie każdy ToDowiec jest gimbusem, nie każdy Sunwellowiec jest hieną jak ja. 

Tak na marginesie, nie nazywajcie mnie idiotą, bo doskonale wiedziałem, co robiłem i jakie będzie to miało konsekwencje (po prostu internetowy ja to skurwiel, przy piwie jestem do rany przyłóż). Ot, moje 3 grosiki.

Peace=)

PS. MrCule trochę mnie zmusił do przeprosin, bo początkowo tego nie chciałem, ale po przespaniu się z tym wszystkim zmieniłem zdanie. Oby nowy Sunwell wyciągnął to co z nas najlepsze, z ToDa i Sunwella.

Parokrotnie czytałem, że spowodowałem upadek ToDa. Nie mam takiej siły przebicia, albo nie jestem jej świadom. Muszę przyznać, że użyłem paru tanich chwytów na ToDzie. Goebbelsowi to ja do pięt nie dorastam, ale fejkowe screeny z dupowaniem golda zrobiły niepotrzebny shitstorm. Nie zabiłem ToDa, ale z pewnością dołożyłem do tego swoją cegiełkę. Nie każdego z ToDa lubię (chodzi mi o administrację), a te osoby, z którymi miałem nieprzyjemność rozmawiać, spowodowały, że mam taki a nie inny obraz ToD. 

Wiadomo, nie każdy stamtąd był zły. Cieszę się, że napsułem krwi paru aroganckim gburom i przykro mi, że osoby, które wkładały w ToD bardzo dużo swojego czasu, poświęcając się dla serwera, dostało kopniaka w dupę. 

Nie trzeba każdego lubić, ale niektórym osobom szacunek się należy. MrCule postawił serwer na nogi. I co, zaraz powiecie, że skrypty ważniejsze. I co z tego? Cule sprawił, że 3k ludzi spróbowało ToDa. Zrobił to co miał zrobić. Zawiódł ktoś inny,  a praca wielu ludzi poszła na marne. Tych ludzi chciałbym przeprosić. Nah, to nie jest żadna PRowa zagrywka, bo moją pozycję Community Managera przejął MrCule, po prostu chcę zakopać topór wojenny z tymi, którzy nawet po upadku ToDa czują się jego częścią, tymi, którzy po paru nieprzespanych nocach skryptowania/odpisywania na pierdylion wiadomości z fejsa zobaczyli mój thread na reddicie o zdupowanym goldzie. Bardzo łatwo jest mi się przyznać do błędu, ale sęk w tym, że rzadko widzę ten błąd. Jestem hieną cmentarną o wątpliwej moralności, czego się nie wstydzę, co w sobie lubię, ale po rozmowie z MrCule i po przemyśleniu tego tematu postanowiłem przeprosić tych, którym coś spieprzyłem (ale jak mówiłem, dołożyłem jedynie swoją cegiełkę, daleko mi od zniszczenia serwera). Wiem jak to jest nad czymś pracować i wiem jak to jest to stracić (fiasko skurwysynów z playTBC, którzy okradli ludzi).

Nie jestem nikim dobrym, w skali D&D powiedziałbym, że jestem chaotyczny neutralny, a jednym z kaprysów była właśnie krucjata przeciwko ToDowi. Co zrobiłem to zrobiłem (ToD w TVN24, fake gold dupe), sumienie mnie nie gryzie, ale mimo wszystko nie powinienem był pisać i robić niektórych rzeczy, bo nie wszyscy na to zasłużyli, za co jeszcze raz przepraszam. Nie oczekuję żadnego wybaczenia, nie chcę go. Mogę dalej być boogiemanem, potworem z szafy, chciałem tylko, żeby te parę osób wiedziało, że zdaję sobie sprawę z błędów, które popełniłem i na dzisiejszy dzień mogę śmiało powiedzieć, że kolejny raz bym tego nie zrobił, bo to zwyczajnie głupie i krzywdzące. Żałuję ludzi, którym oberwało się rykoszetem.

Nie zniechęcajcie do Sunwella, który jest miszmaszem ToDa i Sunwella. Nie każdy ToDowiec jest gimbusem, nie każdy Sunwellowiec jest hieną jak ja. 

Tak na marginesie, nie nazywajcie mnie idiotą, bo doskonale wiedziałem, co robiłem i jakie będzie to miało konsekwencje (po prostu internetowy ja to skurwiel, przy piwie jestem do rany przyłóż). Ot, moje 3 grosiki.

Peace=)

PS. MrCule trochę mnie zmusił do przeprosin, bo początkowo tego nie chciałem, ale po przespaniu się z tym wszystkim zmieniłem zdanie. Oby nowy Sunwell wyciągnął to co z nas najlepsze, z ToDa i Sunwella.

:ymapplause:

Stojąc pod ścianą z lufą przy głowie każdy by wyznał wszystko. ;) Może na kimś takie nieszczere, wymuszone, pełne wybielania się przeprosiny zrobią faktycznie wrażenie - lecz jeśli ktoś czyta forum DW, to jeszcze dwa miesiące temu nie było mowy o żadnym szacunku dla kogokolwiek z ekipy ToD, bo:

Musi być wam smutno, co? No przykro mi, ale ten shitposting nic nie da, nie uratuje trupa jakim jest ToD i nie zmieni faktu, że od Sunwella dzieliły go lata świetlne. Nawet jak padł sunwell to nikt tam nie chciał grać

Albo:

ToD nie myśli o pieniądzach, o graczach, ToD nie myśli w ogóle. Jeśli się to zmieni to sukces jest możliwy, ale na pewno nie jako Theatre of Dreams na którym zawiodło się tyle osób

I jak to tak, radegołst będzie teraz współpracował z niemyślącymi ludźmi, którzy doprowadzą do ruiny kolejny serwer?  :unsure: Wyborny żart z tymi przeprosinami i zmianą zdania. Takim osobnikom nie powierza się nawet dowodzenia plastikowymi żołnierzykami, bo tylko czekać, jak znów coś odwali 'just for lulz'. 

Peace=)

Nie powiem, że nie ma sprawy, ale tak jak Ci napisałem w priv wiadomości - teraz możemy spróbować zacząć współpracować. Mam nadzieje, że to co napisałeś jest szczere, bo tylko naprawdę żałująca osoba zasługuje na drugą szansę; jeżeli to twoje szczere stanowisko, to jestem nawet z ciebie troszeczkę dumny. 

PS. To, że na ToD'a przyszło 3k ludzi nie było tylko moją zasługą; reszta się zgadza :)

Stojąc pod ścianą z lufą przy głowie każdy by wyznał wszystko. ;) Może na kimś takie nieszczere, wymuszone, pełne wybielania się przeprosiny zrobią faktycznie wrażenie - lecz jeśli ktoś czyta forum DW, to jeszcze dwa miesiące temu nie było mowy o żadnym szacunku dla kogokolwiek z ekipy ToD, bo:

Albo:

I jak to tak, radegołst będzie teraz współpracował z niemyślącymi ludźmi, którzy doprowadzą do ruiny kolejny serwer?  :unsure: Wyborny żart z tymi przeprosinami i zmianą zdania. Takim osobnikom nie powierza się nawet dowodzenia plastikowymi żołnierzykami, bo tylko czekać, jak znów coś odwali 'just for lulz'. 

Masz rację, że z perspektywy czynu to co napisał Radeghost nic nie znaczy, jednak z perspektywy gestu zmienia wszystko. Na pewno ciężko było mu to napisać, bez dwóch zdań. Jeżeli to co wyraził będzie poparte czynami, to jest to wszystko co na tę chwilę można zrobić, 100%, czasu się niestety nie cofnie. Pojednanie w polskim community jest bardzo ważne w perspektywie budowania nowego polskiego serwera, bardzo dobrze, że tak się dzieje - co do tego nie mam wątpliwości. 

Nie powiem, że nie ma sprawy, ale tak jak Ci napisałem w priv wiadomości - teraz możemy spróbować zacząć współpracować. Mam nadzieje, że to co napisałeś jest szczere, bo tylko naprawdę żałująca osoba zasługuje na drugą szansę; jeżeli to twoje szczere stanowisko, to jestem nawet z ciebie troszeczkę dumny. 

PS. To, że na ToD'a przyszło 3k ludzi nie było tylko moją zasługą; reszta się zgadza :)

napisał słowotok ze przeprasza z szczerego serca osoby które włożyły pracę w server i jak to nieświadomie ich skrzywdził po czym w P.S. przyznał że go do tego zmusiłeś ... :D