Jump to content
Sign in to follow this  
Velriath

Sprzęt do streamowania.

Recommended Posts

Witam, chciałbym was prosić o pomoc w złożeniu zestawu to streamowania i nagrywania gier w jako takiej jakości, jako iż ostatnie 2 lata spędziłem stabilizując swoje życie to jako tako wypadłem z obiegu i totalnie nie jestem w temacie obecnych zestawów, myszek, słuchawek itp itd. Na zestaw mam do wydania około 5000zł, jeśli trzeba będzie troche dorzucić to trudno ;). Potrzebne są mi 

Monitor do grania, bo jeden do podglądu już posiadam,

Jakaś skrzyneczka z wydajnym prockiem bo z tego co czytałem to właśnie on jest najbardziej obciążany przy nagrywaniu.

Klawiatura/myszka

Słuchawki/Mikrofon

I to chyba wszystko co jest mi potrzebne. Wiadomo - myszkę itd dobrać najlepiej pod siebie, ale za moich czasów było tylko steelseries i razer, a teraz powychodziło mnóstwo sprzętu od mniejszych wcale nie gorszych jakościowo firm. 

Jeśli ktoś znajdzie chwile czasu, to miło byłoby polecić coś z Moreli, tam można złożyć PC od podstaw samemu. (Lub sprawdziłby ktoś ten zestaw: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2016?page=0,15 )

Dzięki śliczne i czekam na odpowiedzi, odwdzięczę się :D

Za 5 tysiecy dasz rade zrobic fajny komputer. Polecam ci poszukac w okolic sklepu komputerowego o dobrej renomie i zapytac sie tam jak oni to widza. Napewno potrzebujesz dobrej karty graficznej + duzo ramu(minimum 16) zeby nie obciazac komputera bo tutaj potrzeba ci bardzo dobra wydajnosc komputera. Moim zdaniem to powinienes miec tak:

Procesor i7

Karta graficzna kompatybilna z procesforem(okolo 800zl do 1000)

Duzo Ramu(minimum 16)

Dysk conajmniej 1TB

Windows 10 64bity

Serwis Pack 3

Taka podstawa pozwoli ci dobierac inne rzeczy z latwoscia.

Jednakse i7 wraz z dobrze dobranym sprzetem to zapewnienie ze gry ktore wyjda odpala bez problemu. I5 teraz to minimalne wymagania w wiekszosci gier typu wiedzmina, heroes 7 itp wiec lepiej inwestowac na 2-3 lata niz potem wymieniac. Ja sam wymieniam co 4-5lat i zawsze wole wydac na lepszy sprzet niz potem sie meczyc na low ustawieniach.

"ja naczytałem się troszke o i7 i podobno do grania i5 w odpowiedniej konfiguracji lepiej wypada w podobnym przedziale cenowym"

Jest to prawda, topowy i7 wypada o moze 5% lepiej w benchmarkach z grami niz topowy i5 mimo, ze kosztuje conajmniej 2x wiecej. i7 to procesory zoptymalizowane do profesjonalnych zastosowan takich jak renderowanie filmow, obrazow, programowanie. 

Ja osobiscie tez zamierzam modernizowac swoj sprzet, chociaz 5k to dla mnie za duzo. Planuje sobie kupic nowego zena od amd, wiec troche bede musial poczekac(Q4 2016) jednak jak Ci sie nie spieszy to moze tez to byc dla ciebie opcja. Zaleta tego cpu bedzie to, ze perf pewnie bedzie mial porownywalny(jak nie lepszy), po znacznie bardziej cywilizowanej cenie. 

"wydajnym prockiem bo z tego co czytałem to właśnie on jest najbardziej obciążany przy nagrywaniu."

bardziej dysk / GPU. do nagrywnaia pewnie najlepsza bedzie jakas nVidia z wzgledu na ich shadowplay. 

Piękny czuję się zawszę, dzięki za obszerną pomoc. Co do słuchawek się zgodzę, ostatnie z 'gamingowych' jakie miałem to creativy fatal1ty za czasów 1.6 i żałowałem że nie wziąłem czegoś sennheiser'a. Odnośnie myszki - nie chodzi o wygląd, dlatego poprosiłem o pomoc - ma być wygodna i funkcjonalna, nie przeszkadzałoby mi że będzie różowa i zamiast loga będzie miała kupę - who cares! Na kompie mam zamiar tylko grać, nagrywać, streamować i trochę to obrabiać - nic więcej, z plastyki zdałem na trójach bo rysowałem pani laurki. Odnośnie zasilacza to doczytałem się już że nie warto oszczędać bo można potem dużo dużo więcej stracić. Napewno wybiorę i5, zastanawiam się tylko nad płytą główną i grafiką - na monitorze gra ma wyglądać ładnie, nie muszę z buciorami włazić do gry :D.

Powiem tak w tej sprawie, benchmark.pl.
Oczywiście sam mógłbym doradzić w tej sprawie, bo interesuję się tymi sprawami ale wiem, że są ludzie, którzy zrobią to 100x lepiej.
Sam szukałem porad i pomocy na tym forum jak swoje aktualne pudło składałem i jedyne co mi pozostało to pozytywna opinia i świetnie działający blaszak. Użytkownicy wiedzą o czym piszą, zawsze chętnie doradzą w każdej sprawie.

Dam tylko jedną radę. i7. Streamowanie kręci się tylko i wyłącznie wokół 2 rzeczy: łącze i procesor. Na procesorze nie ma co szczędzić, bo on napędza cały stream. Oczywiście nie mówię tutaj by kupować topową i7 za 5k+ ale taki klik bez problemu wszystko uciągnie.