Jump to content
Sign in to follow this  
crocos

Podręcznik C#

Recommended Posts

Witam.

Na studiach miałem zajęcia z programowania w C#, ale chciałbym się bardziej w to wciągnąć. Znacie jakieś podręczniki, takie od A do Z żeby nauczyć? Aha! I najlepiej, żeby było to programowanie nastawione na Arduino, Raspberry pi itd. czyli programowanie mikrokontrolerów za pomocą C# tak krótko mówiąc...

Ok, rozumiem. W sumie mam jedną książkę ("Arduino w akcji"), gdzie jest troszkę opisanego języka, ale... chodzi mi o coś, co by było ładnie wytłumaczone i zaprezentowane.

Jednak przeniosę się chyba z Arduino na AVR - bo z atmela jest arduino bodajże zbudowane :P I znalazłem dwie książki, mogą być?

http://www.matras.pl/jezyk-c-dla-mikrokontrolerow-avr-od-podstaw-do-zaawansowanych-aplikacji,p,221868

http://helion.pl/ksiazki/programowanie-ukladow-avr-dla-praktykow-elliot-williams,prouka.htm

Zacznij pisać program.

Tylko wolałbym się ukierunkować. To, że np. napiszę program na windowsa/androida to nie będzie oznaczać, że będę wiedział jak zaprogramować mikrokontroler, dlatego szukam czegoś ukierunkowane na mikrokontrolery, niż na ogół...raczej.

Jak chcesz programować mikrokontrolery to chyba C a nie C#? Co ty chcesz w końcu robić?

Edit. Proszę zmień awatar, patrzę na ten obrazek, a następnie jakoś podświadomie czytam Twoje wypowiedzi głosem takiego kompletnego kretyna. Bez obrazy, nie kontroluję tego :)

Jeśli chodzi o Arduino to C#, a jeśli o atmegi to C. Z tego co czytałem, to tańsze i lepsze są atmegi, a Arduino też na atmedze się opiera. Więc podsumowując, chciałbym ZACZĄĆ programować mikrokontrolery, od podstaw do poziomu zaawansowanego :D

A co do awatara...zabieg specjalny być może :P

Nie chodzi o cenę, arduino ogranicza Ci możliwości. Co do książki, to lepiej kupić jedną dobra, niż kilka kiepskich.

No tak też przypuszczałem. Bo chyba lepiej zacząć od trudniejszej rzeczy, ale która daje więcej możlwości, niż na prościejszej, ale bardziej ograniczonej? I jednak lepiej utytłać te 130zł na jedną książkę? I jest ona dobra dla początkujących? :P

Ok książkę zapewnie kupię, dzięki za rady ^^

A aktualnie niedługo zaczynam elektrotechnikę studiować. Z tym erazmusem to nie wiem, bo jestem niepełnosprawny i język znam tylko w piśmie głównie, a w mowie bym się pogubił niemożebnie :/ No i jaka jest różnica między droższą, a tańszą wersją tej książki?